WRC: Eric Camilli szpieguje dla M-Sportu w Volkswagenie?

WRC: Eric Camilli szpieguje dla M-Sportu w Volkswagenie?

14 interakcji
WRC: Eric Camilli szpieguje dla M-Sportu w Volkswagenie?

Podaj dalej

Julien Rabusseau z francuskiego portalu Rallye Sport rozmawiał z byłym fabrycznym kierowcą M-Sport Forda w WRC, Eric’kiem Camillim. Obecnie kierowca rozwojowy Volkswagena Polo GTI R5 nie zaprzeczył, że nadal współpracuje ze swoim byłym zespołem.

Uczestnik 38 rund Rajdowych Mistrzostw Świata wystartuje w ostatni weekend marca w Rajdzie Korsyki. Pilotem 31-latka będzie Francois-Xavier Buresi, ponieważ Benjamina Veillasa zaangażował już na Tour de Corse, mistrz świata – Sebastien Ogier (do roli szpiega pogodowego). Kierowca z Nicei skorzysta z Volkswagena Polo GTI R5 ze stajni BMA Autosport.

Kontynuuję w tym roku z Volkswagenem programu testów rozwojowych – uzasadnił wybór Polo R5, Eric Camilli. – Zważywszy na to, że będę dalej rozwijał auto, to logiczne, że wybrałem VW. Poza tym mam dobry kontakt z Bernardem Munsterem, który jest świetnym gościem.

Dziennikarz wprawił w zakłopotanie swojego rozmówcę, gdy wspomniał, że są już nagrania z jego jazd testowych nowym Fordem Fiestą R5. Po chwili na zastanowienie odparł: – Mogę tylko powiedzieć, że to bardzo dobry samochód. Testowałem go przez 2 dni na asfalcie w południowej Francji. Powinien być dostępny w okolicach lipca lub sierpnia.

Doidos por Rally partilhamos imagens de 2 pequenas passagens dos testes da Ford nestes últimos dias no Sul de Portugal. Iremos partilhar mais imagens brevemente.

Gepostet von Doidos por Rally am Montag, 18. März 2019

Nie jest wykluczone, że Camilli jest cennym źródłem informacji dla M-Sportu, dzięki dobrej znajomości Polo R5. Nową Fiestę R5 szykowaną na Rajd Finlandii sprawdzali też na portugalskich szutrach Gus Greensmith i Łukasz Pieniążek (wideo powyżej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News