WRC 2019: Dwuletni kontrakt Loeba z Hyundaiem

WRC 2019: Dwuletni kontrakt Loeba z Hyundaiem

214 interakcje
WRC 2019: Dwuletni kontrakt Loeba z Hyundaiem

Podaj dalej

Hyundai Motorsport potwierdził zatrudnienie załogi Sebastien Loeb/Daniel Elena na Rajdowe Mistrzostwa Świata. 9-krotni czempioni globu zaliczą 6 rund WRC 2019.

Alzatczyk podpisał 2-letni kontrakt z Hyundai Motorsport. Program rozpocznie się już od Rajdu Monte Carlo. Model i20 Coupe WRC będzie w pozostałych 8 rundach sezonu otrzyma Dani Sordo, którego nadal będzie pilotować Carlos del Barrio. Kantabryjczyka z kontraktem ważnym do końca sezonu 2019 po raz pierwszy zobaczymy w Rajdzie Meksyku.

Michel Nandan, szef zespołu Hyundaia w WRC: Ogłoszenie Sebastiena jest ogromnie ważne dla zespołu i cieszymy się, że zgodził się na 2-letni kontrakt. Zawarcie umowy z kimś takiego kalibru pokazuje, że jesteśmy atrakcyjną i konkurencyjną propozycją w WRC.

Sebastien Loeb: Z przyjemnością ogłaszam, że Daniel i ja będziemy rywalizować w 6 rundach WRC dla Hyundai Motorsport w 2019 r. Zwycięstwo w Rajdzie Hiszpanii ponownie wywołało moje pragnienie kontynuowania walki w czołówce WRC. Dołączenie do Hyundaia to świeże wyzwanie i jedno z tych, których nie mogę się doczekać. Byłem pod wrażeniem podejścia zespołu i ich determinacji do odniesienia sukcesu.

Dani Sordo: Hyundai Motorsport stał się dla mnie szczególnym zespołem. Przez lata budowaliśmy dobre wspomnienia i wraz z Carlosem czułem, że 2018 był jednym z moich najbardziej konkurencyjnych sezonów. Wiemy, że kiedy wszystko układa się po naszej myśli, to możemy być naprawdę mocną załogą. Mamy naprawdę ekscytujący skład z Sebastienem wchodzącym na pokład. On wniesie niemierzalną ilość doświadczenia, co będzie ogromną korzyścią dla całego zespołu w dążeniu naprzód.

Według dziennikarza France TV, Gaela Robica w kalendarzu 9-krotnego mistrza WRC znajdą się także Rajd Korsyki i nowy Rajd Chile. Jeżeli Sordo zaczyna od Meksyku, to zapewne Loeb pojawi się także w Szwecji.

Według Nacho Villarina z hiszpańskiego dziennika Marca podobno elastyczny kalendarz może (nie musi) mieć także Andreas Mikkelsen. Norweg po przeciętnym sezonie będzie musiał wykazać się na początku mistrzostw, że zasługuje na dalsze reprezentownie Hyundai Motorsport. Jeżeli zaliczy serię słabszych występów to możliwe, że zwolni miejsce czekającym w kolejce Haydenowi Paddonowi lub juniorowi Hyundaia, Jariemu Huttunenowi.

Skład Hyundai Motorsport na WRC

Załoga Liczba rund 2019 Kontrakt do
Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul 14 2021
Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger 14 2019
Dani Sordo/Carlos del Barrio 8 2019
Sebastien Loeb/Daniel Elena 6 2020

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News