WRC 2: Łukasz Pieniążek z nowym pilotem od Rajdu Szwecji

WRC 2: Łukasz Pieniążek z nowym pilotem od Rajdu Szwecji

110 interakcji

Podaj dalej

Choć na listach zgłoszeń do Rajdu Szwecji obok Łukasza Pieniążka wciąż widnieje nazwisko Przemysława Mazura, dowiedzieliśmy się z nieoficjalnego źródła, że na prawym fotelu Forda Fiesty R5 wystawianej przez M-Sport zasiądzie Kamil Heller.

Pierwsze sygnały mówiące o zmianie pilota pojawiły się jeszcze pod koniec stycznia. Wówczas przyuważono na testach z zespołem M-Sport w Wielkiej Brytanii Kamila Hellera.

 

Z nieoficjalnych źródeł udało się nam ustalić, że Przemysław Mazur najprawdopodobniej sam zrezygnował z roli pilota Łukasza Pieniążka. Powodem miał być bardzo obszerny program startów, na które pilot po prostu nie ma wystarczająco czasu.

Dla Kamila Hellera, doświadczonego mistrza Polski z sezonu 2017, występ w Rajdzie Szwecji będzie dopiero drugim startem w randze mistrzostw świata. Heller w WRC zadebiutował formując załogę z Aronem Domżałą w trakcie Rajdu Wielkiej Brytanii w sezonie 2014. Polska ekipa zajęła wówczas 5. miejsce w WRC 3.

Dotychczasowy pilot Łukasza Pieniążka, Przemek Mazur ma na swoim koncie 22 starty w mistrzostwach świata. Co więcej, aż 17 z nich miało miejsce z nowym zawodnikiem M-Sportu.

Na listach zgłoszeń zatwierdzonych przez FIA do Rajdu Szwecji obok Łukasza Pieniążka wciąż widnieje nazwisko Przemka Mazura. Jednak nie jest tajemnicą, że zmianę pilota można zgłosić jeszcze na dzień przed startem rywalizacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News