World RX Barcelona: Ekstrom zdyskwalifikowany! Otwarcie dla mistrza świata!

Drugi na mecie finału Supercars, Johan Kristoffersson został ogłoszony zwycięzcą pierwszej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata 2018. Pierwotny triumfator Mattias Ekström został zdyskwalifikowany przez zespół sędziów sportowych za spowodowanie na starcie decydującego wyścigu groźnej kolizji Pettera Solberga z bandą z opon.

Dyskwalifikacja oznacza, że obok Kristofferssona na podium rundy w Montmeló pod Barceloną znaleźli się Sébastien Loeb i Andreas Bakkerud. Tym samym Ekström nadal pozostaje zrównany z Petterem Solbergiem w statystykach wszechczasów mistrzostw świata. Obaj kierowcy odnieśli po 12 zwycięstw w historii cyklu rozgrywanego od 2014 roku.

World RX Barcelona: Ekstrom zdyskwalifikowany! Otwarcie dla mistrza świata!
Podaj dalej

Po korekcie wyników finału liderem punktacji mistrzostw po pierwszej rundzie jest Kristoffersson (27 pkt) przed Solbergiem (24), Bakkerudem (20), Ekströmem (19), Grönholmem (18), T. Hansenem (16) i Loebem (14).

Więcej o wydarzeniach na torze Circuit de Barcelona Catalunya przeczytacie w naszej relacji tutaj. Powtórkę biegu finałowego zobacz na wideo poniżej.

Final | Catalunya RX 2018

WHAT DRAMA!

Watch back Final of the World RX of Catalunya-Barcelona, an unbelivable start to the 2018 FIA World Rallycross season!

*Mattias Ekstrom was disqualified from the Final after a stewards inquiry.

Opublikowany przez FIA World Rallycross Championship 15 kwietnia 2018

 

Przeczytaj również