Williams stawia na Kubicę. Wszystko w rękach Polaka!

Robert Kubica ma być partnerem George’a Russella w zespole Williamsa.

Williams stawia na Kubicę. Wszystko w rękach Polaka!
Podaj dalej

Jak donoszą dziennikarze „Autosport”, krakowianin otrzymał od włodarzy teamu z Grove propozycję objęcia posady drugiego kierowcy zespołu.

Według portalu Polak jest na szczycie listy kandydatów” i otrzymał już sprecyzowaną ofertę od ekipy Franka Williamsa. Dotychczas największe szanse na angaż zdawał się mieć Esteban Ocon, lecz Francuz nie dysponuje wsparciem finansowym, a Williams uzależniał jego pozyskanie od znalezienia nowych sponsorów.

Teraz pozostaje czekać na decyzję polskiego kierowcy, gdyż w grę wchodzi również dołączenie do Ferrari, które pożegna się z Daniiłem Kwiatem oraz Antonio Giovinazzim odpowiednio przechodzącymi do Toro Rosso i Saubera. Jak podały ostatnio włoskie media, Robert Kubica w stajni z Maranello miałby pracować głównie na symulatorze.

Robert Kubica: Mam w głowie termin i w ciągu kilku dni podejmę decyzję odnośnie tego, co chcę robić i co będzie dla mnie najlepszą opcją. W tym momencie jestem w komfortowej sytuacji. Na pewno będę robił coś, co lubię, co daje mi pewność siebie. Mam przed sobą długi lot z Brazylii, będę miał dużo czasu, by wszystko przemyśleć.

Robert Kubica po raz ostatni w Grand Prix wystartował 14 listopada 2010 roku. Zajął wtedy piąte miejsce. W klasyfikacji kierowców zajął w tamtym sezonie ósmą lokatę.

Przeczytaj również