Williams sprawdzi w Abu Zabi kolejnego pay-drivera

Williams sprawdzi w Abu Zabi kolejnego pay-drivera

10 interakcji
Williams sprawdzi w Abu Zabi kolejnego pay-drivera

Podaj dalej

Williams podał skład kierowców, którzy będą reprezentować zespół w trakcie posezonowych testów w Abu Zabi. Duet George Russell i Nicholas Latifi uzupełni Roy Nissany. To ostatnie nazwisko jest sporym zaskoczeniem.

Wszystko wskazuje na to, że pochodzący z Izraela 25-latek zapłacił za możliwość testów. W ubiegłym roku Nissany ścigał się w Formule 2.

Nicholas Latifi: To jest właściwy moment na wejście do Formuły 1

Wcześniej przez trzy lata brał udział w World Series Formula V8 3.5 gdzie zajął odpowiednio czwarte i piąte miejsce w mistrzostwach, sięgając w tym czasie po cztery zwycięstwa. W 2014 podczas testów w Walencji miał okazję przetestować bolid Saubera.

Roy Nissany: Jestem podekscytowany tym, że wezmę udział w testach opon Pirelli jako kierowca Williamsa. Możliwość spędzenia czasu za kierownicą samochodu F1 to wspaniałe doświadczenie. Mam nadzieję, że zrobię wrażenie na zespole.

Posezonowe testy Pirelli w Abu Zabi ruszą 3 grudnia i będą miały za zadanie przede wszystkim ocenę opon z sezonu 2020. Izraelczyk znajdzie się za kierownicą Williamsa FW42 we wtorek po południu oraz w środę rano. Testy dla ekipy z Grove rozpocznie z kolei George Russell, a w środę po południu jazdy zakończy przyszłoroczny etatowy kierowca Nicholas Latifi.

źródło: wp.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News