Williams odwołał pierwsze jazdy Kubicy w nowym bolidzie!

Williams odwołał pierwsze jazdy Kubicy w nowym bolidzie!

Podaj dalej

Brytyjski team ROKiT Williams Racing oficjalnie potwierdził odwołanie dnia filmowego, który zaplanowano na najbliższą sobotę. Zespół nie zdąży bowiem złożyć w całość modelu FW42, aby wyjechać nim na tor.

Williams potwierdził tym samym, że zarówno George Russell jak i Robert Kubica będą mogli sprawdzić nową konstrukcję dopiero podczas testów na torze w Katalonii.

Claire Williams: W okresie zimowym mieliśmy niezwykle intensywny program inżynieryjny. W związku z tym podjęliśmy decyzję, aby w najbliższy weekend nie uruchamiać samochodu podczas naszego dnia filmowego. Chcemy umożliwić zespołowi maksymalne wykorzystanie czasu w fabryce, zanim wyruszymy do Barcelony na pierwsze testy 18 lutego.

Zespół Roberta Kubicy nie jest jedyną ekipą ścigającą się z czasem. Również Renault pracuje na pełnych obrotach, aby ukończyć swój samochód przed bardzo ważnymi dla wszystkich ekip testami. Oba zespoły pokazały już nowe barwy, ale na modelach z ubiegłego roku.

Team Franka Williamsa, którego jednym ze sponsorów został PKN Orlen, będzie nosił nazwę ROKiT Williams Racing. Tytularnym sponsorem od nowego sezonu jest bowiem brytyjska firma telekomunikacyjna ROKiT, należąca do grupy ROK Brands.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News