Wiemy, czym Kajetan Kajetanowicz wystartuje w Rajdzie Barbórka. Zaskoczeni?

Wiemy, czym Kajetan Kajetanowicz wystartuje w Rajdzie Barbórka. Zaskoczeni?

78 interakcji
hq_rajd-barborka-2018-31

Podaj dalej

Jak donosi dzisiejszy „Super Express”, Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak wystartują w Rajdzie Barbórka Fordem Fiestą WRC. Tym samym samochodem kierowca z Ustronia wygrywał poprzednie dwie edycje imprezy.

Kajetan Kajetanowicz to jedna z legend Rajdu Barbórka. Kierowca z Ustronia ma na swoim koncie sześć zwycięstw w Warszawie – tyle samo co Tomasz Kuchar. Kajto zdominował imprezę począwszy od 2013 roku. Od tamtego czasu nie ma sobie równych na próbach w okolicach Warszawy.

Rekordzista pod względem zwycięstw Ogólnopolskiego Kryterium Asów na ulicy Karowej po raz kolejny przywiezie do Warszawy Forda Fiestę WRC, a więc samochód, którym kończył również dwa ostatnie sezony.

Już wcześniej zapowiadałem, że Barbórka jest dla mnie bardzo ważną częścią sezonu. Obiecałem, że przywiozę szybki wóz i taki też będzie. Chcę po raz siódmy z rzędu wygrać ten rajd i podziękować kibicom, że dopingowali mnie przez cały rok – powiedział dla „Super Expressu” Kajetanowicz.

Rajd Barbórka odbędzie się 7 grudnia. Dla zawodników przygotowano sześć odcinków specjalnych – kolejno na Torze Modlin, Autodromie Bemowo oraz Torze Służewiec. Łączna długość prób wynosi 31,46 km. Tego samego dnia, o godzinie 18:30 wystartuje właściwa część Kryterium Asów na Karowej. Transmisję będzie można obejrzeć na antenie TVN Turbo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News