Dlaczego warto wystartować w Rajdzie Festiwalowym?

W sezonie 2019 rozegrana zostanie 50. edycja Rajdu Festiwalowego. W tym roku zmierzą się w nim także uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Tym, którzy nie są przekonani czy warto pojawić się w Opolu przedstawiamy pięć powodów, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dlaczego warto wystartować w Rajdzie Festiwalowym?
Podaj dalej

Widowiskowy prolog

Esencją rajdów są oczywiście wymagające odcinki specjalne wytyczone np. na leśnych drogach, jednak to miejskie próby przyciągają znacznie większą liczbę kibiców. Tegoroczny Rajd Festiwalowy rozpocznie się od prologu w samym centrum Opola. Organizatorzy przygotowali krętą trasę o długości 1,38 km, na której nie zabraknie technicznych partii. Jest to więc perfekcyjna okazja, żeby zaprezentować swoje umiejętności, a także sponsorów, przed szeroką publicznością.

fot. Janusz Boruta

Radio i telewizja

Jeśli już mowa o sponsorach to nie można zapominać, że Rajd Festiwalowy będzie relacjonowany w mediach. Informacje na bieżąco zapewni Radio Opole, a także TVP Opole. Dziennikarze zbiorą materiał bezpośrednio na odcinkach specjalnych i zostanie on wykorzystany na potrzeby wejść na żywo, a także późniejszych relacji w programach sportowych oraz na internetowych stronach radia i telewizji. Dodatkowo patronat medialny nad rajdem objęły: Radio Doxa, Nowa Trybuna Opolska, SportoweOpole.pl a także nasz portal WRC Motorsport & Beyond.

fot. Janusz Boruta

Zupełnie nowe odcinki

Oesy, na których zostanie przeprowadzona 50. edycja Rajdu Festiwalowego nigdy wcześniej nie były wykorzystywane w żadnej imprezie. Oznacza to, że próby dla każdego będą nowe, więc zarówno kierowcy, jak i piloci będą mogli szlifować swoje umiejętności zapoznawania się z całkiem nowymi próbami. To może być szczególnie cenne dla zawodników, którzy chcą wypłynąć na szerokie wody na późniejszych etapach swojej kariery. Co więcej, trasy Opolszczyzny słyną ze swojej szybkiej charakterystyki, więc znacząco będą się one różnić od odcinków, z których korzystają inne rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

fot. Janusz Boruta

Start i meta w samym centrum

Choć rozpoczęcie i zakończenie rajdu w centrum miasta nie jest niczym niezwykłym w przypadku RSMŚl, to jednak pozostałe rundy śląskiego czempionatu nie są organizowane w towarzystwie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Dzięki temu należy się spodziewać znacznie większej liczby kibiców, a także obecności gwiazd, które pomiędzy występami na scenie będą ukradkiem zerkać na przebieg rywalizacji w rajdzie.

fot. Janusz Boruta

Rajd z gwiazdami

Dodatkowo atmosferę podgrzeje bezpośrednia rywalizacja gwiazd, które zmierzą się z trudami Rajdu Festiwalowego. Mowa tutaj oczywiście nie tylko o celebrytach i udziale Michała Wiśniewskiego, ale o gwiazdach ze świata naszego ukochanego sportu. Wokalista zespołu Ich Troje będzie pilotował Wojtka Chuchałę, czyli mistrza Polski oraz Europy w kategorii ERC 2. Co więcej, organizatorzy deklarują, że to nie jest ostatnie słowo, więc w trakcie 50. Rajdu Festiwalowego będzie kogo oglądać w akcji.

fot. Janusz Boruta

Przeczytaj również