W Red Bullu nikt nie wie, dlaczego Verstappen wygrał

W Red Bullu nikt nie wie, dlaczego Verstappen wygrał

65943704_2353497841363358_138726898199953408_o

Podaj dalej

W całej wyścigowej karuzeli po nazwą Formuła 1, jeden zespół wydaje się być do bólu szczery. Czołowe teamy przyzwyczaiły już nas do konfabulacji, powoływania się na sędziów w najważniejszych rozstrzygnięciach, wymijających wypowiedzi, zrzucania winy na konkurencję, ściemniania, nudnej „pjarowej” gadki i całego steku innych bzdur, w które i tak nikt nie wierzy.

Co innego Red Bull Racing. Szef zespołu Christian Horner przyznał dzisiaj, że nie ma zielonego pojęcia, dlaczego Max Verstppen objechał duety Ferrari i Mercedesa. I to już nawet nie chodzi o to, że wygrał wyścig o Grand Prix Austrii. Chodzi o to, że Holender ośmieszył całą stawkę. Mimo fatalnego startu i spadku z drugiej na siódmą pozycję, Vertstappen mijał kolejnych rywali jak tyczki.

O ile wyprzedzenie Bottasa i odzyskanie drugiej pozycji mieściło się jeszcze w granicach rozumowania każdego kibica F1, to dogonienie prowadzącego od startu do mety, pędzącego po pierwsze zwycięstwo w karierze Leclerca wydawało się już niemożliwe.

Ale on to zrobił. Sześćdziesiąt tysięcy ubranych w pomarańczowe t-shirty ludzi, którzy dopingowali swojego ulubieńca na Red Bull Ring oszalało z radości, kiedy ich idol bez większego trudu objechał wschodzącą gwiazdę Ferrari. Po wyścigu szef Red Bulla Christian Horner przyznał, że nie do końca rozumie, co miało wpływ na tak doskonały rezultat Maxa Verstappena.

Christian Horner: Oczywiście od kilku wyścigów dostarczamy poprawki do auta i tutaj zaczęły one nieźle pracować, ale ten wyścig został wygrany przez twardą walkę. Musieliśmy wyprzedzić trzech z czterech naszych głównych konkurentów, a Max po prostu to zrobił. W drugiej części wyścigu, naprawdę mieliśmy ogień. Bolid był niesamowicie szybki. Prawdą jest też to, że nie do końca rozumiemy jak to się stało.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News