W pełni elektryczna Toyota C-HR zadebiutuje w Chinach

Podczas salonu samochodowego Pekin 2018, Toyota zapowiedziała, że do końca 2020 roku wprowadzi na chiński rynek 10 zelektryfikowanych modeli aut.

W pełni elektryczna Toyota C-HR zadebiutuje w Chinach
Podaj dalej

Jak się okazuje jednym z nich ma być między innymi elektryczna Toyota C-HR, czyli jeden z hitów sprzedażowych Toyoty w Polsce.

Japończycy najwyraźniej świetnie zdają sobie sprawę, że hybryda to w dzisiejszych czasach zdecydowanie za mało. Alternatywne źródła napędu cały czas są udoskonalane, ale to właśnie do samochodów czysto elektrycznych ma należeć przyszłość. Doskonale rozumieją to kierowcy w Chinach gdzie lawinowo rośnie sprzedaż tego typu pojazdów.

Wczoraj japoński koncern pokazał całkowicie elektryczną Toyotę C-HR. Wybór akurat tego modelu nie był przypadkowy.

Samochód doskonale przyjął się na rynkach światowych, więc nic dziwnego, że to właśnie jego karoseria posłużyła za bazę do budowy „elektryka”. C-HR z napędem na prąd będzie więc trzecią po spalinowym i hybrydowym, odmianą tego bestsellerowego crossovera.

Nie wiadomo jeszcze, czy Toyota zdecyduje się na wprowadzenie tej wersji na rynek europejski. Japończycy dalej wierzą w potencjał układów hybrydowych, dlatego jeśli elektryczny C-HR zadebiutuje na Starym Kontynencie, to nie wcześniej niż w 2022 roku.

Przeczytaj również