Volvo XC40 numerem 1

Volvo XC40 numerem 1

Volvo XC40 numerem 1

Podaj dalej

Jeden z najbardziej uznanych miesięczników motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii o nazwie „What Car?” opublikował ranking modeli, które otrzymały tytuł samochodu roku w swojej kategorii. Numerem 1 okazało się Volvo XC40 D4!

Volvo XC40 D4 to niewielkich rozmiarów crossover SUV. Biorąc pod uwagę, że w Polsce ten segment cieszy się coraz większą popularnością, (pisaliśmy o tym -> tutaj <-) postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej propozycji.

Zacznijmy od tego, że w Europie coraz bardziej popularne stają się nowoczesne silniki benzynowe lub różnego rodzaju hybrydy. Tymczasem Volvo XC40 D4 ma pod maską silnik diesla. Motor o pojemności skokowej 1969 centymetrów sześciennych, z mocą maksymalną 140 kW, czyli 190 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm. Takie parametry sprzyjają komfortowemu podróżowaniu przy niskich kosztach. Auto według producenta pali około 5 litrów na 100 kilometrów, mimo 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów. Wszystko wskazuje na to, że diesle nie zostaną zbyt szybko wypchnięte z rynku motoryzacyjnego.

Stylistyka samochodu również zasługuje na pochwałę. Przednie lampy samochodu świetnie komponują się z agresywną sylwetką, a 19-calowe felgi dopełniają efektu. Wnętrze jest ekskluzywne, znajdziemy w nim skórzaną tapicerkę, panoramiczne okno dachowe, automatyczną klimatyzację, kamerę wspomagającą parkowanie tyłem. Na komfort jazdy wpływa również napęd 4wd oraz zawieszenie Dynamic. Podsumowując, trzeba otwarcie przyznać, że podróżowanie tym samochodem to czysta przyjemność.

Tekst: Izaak Chwist

Tagi: Volvo, Volvo XC40

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News