Volkswagen pokazał oficjalny render nadwozia i wnętrza noweg Golfa. "Dynamiczny jak nigdy dotąd"

Volkswagen pokazał oficjalny render nadwozia i wnętrza noweg Golfa. "Dynamiczny jak nigdy dotąd"

The all-new Golf (design sketch)

Podaj dalej

Na 2 tygodnie przed światową premierą, Volkswagen uchyla rąbka tajemnicy dotyczącego designu ósmej generacji najbardziej dochodowego modelu w historii, czyli Golfa.

Choć zaprezentowano tylko artystyczne rendery, wyraźnie widać jak będzie prezentować się nowa linia nadwozia, opisana hasłem „bardziej dynamiczna niż kiedykolwiek”. Zgodnie z tym, co można było zaobserwować już na zdjęciach szpiegowskich, rewolucyjnemu przeprojektowaniu poddano przednie reflektory.

Ewolucja designu VW Golfa.

Oprócz tego, samochód zbudowany na nowej platformie MQB ma zapowiedziany szereg innowacji w zakresie cyfrowych technologii, możliwości wynikających z permanentnego połączenia online, co widać zwłaszcza po futurystycznym wnętrzu. To właśnie w środku będzie można zaobserwować kolejną dużą rewolucję z racji zwiększenia przestrzeni dla ekranów dotykowych, które integrują coraz więcej funkcji, pozbywając się tradycyjnych przycisków na desce.

Nowy Volkswagen Golf będzie dostępny w sprzedaży już w grudniu tego roku na wybranych rynkach europejskich. Na początek będzie oferowany 5-drzwiowy hatchback. Niedługo po jego premierze, do oferty dołączy także kombi. Oprócz wersji spalinowych, pewniakiem są wersje hybrydowe. W 2020 r. spodziewane są także sportowe odmiany GTI oraz najbardziej agresywna R.

Ewolucja desek rozdzielczych VW Golfa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News