Volkswagen mówi "nie" dla Porsche. Zaskakująca decyzja niemieckiego giganta

Volkswagen coraz agresywniej tnie koszty. Tym razem niemiecka firma poinformowała, że menedżerowie VW nie będą mogli korzystać z Porsche Panamery jako samochodu służbowego. Decyzja dotyczy około 200 osób znajdujących się w kadrze kierowniczej. Ale ci nie zamierzają poddać się bez walki i już zapowiadają procesy sądowe. 

Volkswagen mówi „nie” dla Porsche. Zaskakująca decyzja niemieckiego giganta
Podaj dalej
  • Volkswagen obniża koszty i eliminuje samochody służbowe Porsche 
  • Decyzja dotyczy 200 osób z kadry kierowniczej 
  • Nową opcją premium dla pracowników mają być samochody Audi 

Volkswagen mówi nie dla Porsche

nowe porsche-macan-2024 EV
nowe porsche-macan-2024 EV

Każdy z nas wie, że nie ma lepszego samochodu, niż samochód służbowy. A jeśli jeszcze jest to Porsche Panamera, to życie nabiera zupełnie nowych barw. Niestety dla pracowników o wysokiej randzie, Volkswagen nie będzie zapewniał już darmowych Porsche w ramach obniżania kosztów przez całą grupę. 

Bliżej nieokreślone źródła z wewnątrz Grupy Volkswagena donoszą o drogich pojazdach Porsche, które są teraz zwracane. Co więcej, według nieoficjalnych informacji samochody często są w bardzo złym stanie, co sugeruje, że pracownicy po prostu o nie nie dbali. Wiadomo – samochód służbowy. Teraz jednak Volkswagen wprowadza w życie nowy program cięcia kosztów, a w nim nie ma miejsca na luksusowe limuzyny dla pracowników. 

Rzeczniczka Volkswagena potwierdziła te informacje w rozmowie z niemiecką gazetą Bild. Stwierdziła ona, że „z powodu optymalizacji kosztów nie można już będzie zamawiać samochodów firmowych Porsche.” Mówi się, że decyzja będzie miała wpływ na około 200 pracowników Volkswagen Group w Wolfsburgu. A potencjalne oszczędności mogą sięgnąć milionów euro rocznie. 

Menedżerowie nie są zadowoleni z cięcia kosztów

Porsche Cayenne S E-Hybrid 2023

Jednakże, menedżerowie i członkowie zarządu Porsche wciąż będą mogli jeździć samochodami produkowanymi w Stuttgarcie. Ciężko byłoby się spodziewać, że VW zabierze te pojazdy również im. W końcu to osoby które mają kluczowe znaczenie w kształtowaniu przyszłości Porsche. Powinny więc mieć możliwość doświadczania swoich produktów z pierwszej ręki. 

Na początku roku dotknięci cięciami kosztów pracownicy otrzymali listy od Departamentu Zasobów Ludzkich. W nich znaleźli informację o zmniejszonej kwalifikowalności do wysokiej klasy samochodów firmowych. Co zrozumiałe, wielu menedżerów VW nie było zadowolonych z wprowadzonych zmian. 

Bild donosi, że do sądu pracy wpłynęło już wiele pozwów. Kilkudziesięciu pracowników Volkswagena kwestionuje anulowanie obiecanych płatności wynagrodzeń w tym samym sądzie. Wyłączając Bugatti i Bentleya, Porsche jest najdroższą marką w grupie Volkswagena. Niemniej jednak, Audi również oferuje liczne pojazdy z klasy premium, które najprawdopodobniej będą teraz dostępne dla kadry menedżerskiej. Według członka zarządu VW, pracownicy zarabiają jednak na tyle dużo, że mogą kupić sobie Porsche na własną rękę. 

Przeczytaj również