Volkswagen ID. R jako pierwszy w historii Goodwood Festival of Speed przełamuje barierę 40 sekund

Volkswagen ID. R jako pierwszy w historii Goodwood Festival of Speed przełamuje barierę 40 sekund

21 interakcji

Podaj dalej

To było perfekcyjne zakończenie perfekcyjnego dnia dla zespołu Volkswagen Motorsport na tegorocznym Goodwood Festival of Speed.

Romain Dumas już w piątek poprowadził Volkswagena ID. R do nowego rekordu trasy Goodwood Festival of Speed. Francuz pobił 20-letni rekord należący do Nicka Heidfelda. Były zespołowy kolega Roberta Kubicy korzystał wówczas z 780-konnego bolidu Formuły 1.

W trakcie piątkowych treningów na południu Anglii Volkswagen ID. R prowadzony przez Romaina Dumas pokonał trasę wyścigu górskiego w czasie 41,18 sek.

Wszyscy zachodzili jednak w głowę, czy niemiecki zespół zdoła jako pierwszy w historii pokonać barierę 40 sekund.

Goodwood FOS 2019 – Romain Dumas

Świeżo upieczony rekordzista trasy Goodowood Festival of Speed, Romain Dumas, opowiedział nam o kulisach współpracy z zespołem Volkswagen Motorsport. #challengeacceptID #justelectric Volkswagen Motorsport #Volkswagen #VolkswagenMotorsport #VolkswagenIDR #IDR #FOS #Goodwood #FestivalofSpeed #RomainDumas #VolkswagenID Romain Dumas Volkswagen

Gepostet von WRC Motorsport & Beyond am Samstag, 6. Juli 2019

Dziś na trasie Goodwood Festival of Speed zawodnicy próbowali zakwalifikować się do „Sunday Shootout” – najważniejszego momentu w trakcie 4-dniowego festiwalu. Romain Dumas nie tylko poprawił swój wczorajszy rezultat, ale także jako pierwszy zanotował czas poniżej 40 sekund.

Francuz ma już na swoim koncie rekordy Pikes Peak i Nordschleife, a dziś wyśrubował kolejny – tym razem na Goodwood Festival of Speed.

– Pracowaliśmy nad zawieszeniem, a także nad nowym pakietem aerodynamicznym – powiedział dla WRC Motorsport & Beyond Sven Smeets, dyrektor VW Motorsport. – Próbowaliśmy także obniżyć wagę samochodu, bowiem dotychczasowy rekord wynosił poniżej 1 minuty. To oznaczało, że nie potrzebowaliśmy aż tylu baterii, co na pokonanie 20-kilometrowej trasy.

Goodwood FOS 2019 – Sven Smeets

Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport, opowiedział nam o celach, jakie stawia sobie cały zespół przed tegorocznym Goodwood Festival of Speed. #challengeacceptID #justelectric Volkswagen Motorsport #Volkswagen #VolkswagenMotorsport #VolkswagenIDR #IDR #FOS #Goodwood #FestivalofSpeed #RomainDumas #VolkswagenID Romain Dumas Volkswagen

Gepostet von WRC Motorsport & Beyond am Freitag, 5. Juli 2019

Przypomnijmy, że to nie pierwsza wizyta Volkswagena ID. R na trasie wyścigu górskiego w Goodwood. W zeszłym roku tuż po zakończonej z sukcesem rywalizacji na Pikes Peak niemiecki zespół w ostatniej chwili zdecydował się na przyjazd do południowej Anglii.

– W zeszłym roku przyjechaliśmy do Goodwood zaledwie trzy tygodnie po biciu rekordu na Pikes Peak. Wówczas korzystaliśmy z takiej samej konfiguracji, jak w wyścigu górskim. W tym roku wystawiamy na Goodwood naszego I D. R który jest przygotowany specjalnie pod kątem tej trasy –dodał Sven Smeets.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News