Volkswagen ID. R jako pierwszy w historii Goodwood Festival of Speed przełamuje barierę 40 sekund

Volkswagen ID. R jako pierwszy w historii Goodwood Festival of Speed przełamuje barierę 40 sekund

21 interakcji
Volkswagen ID. R jako pierwszy w historii Goodwood Festival of Speed przełamuje barierę 40 sekund

Podaj dalej

To było perfekcyjne zakończenie perfekcyjnego dnia dla zespołu Volkswagen Motorsport na tegorocznym Goodwood Festival of Speed.

Romain Dumas już w piątek poprowadził Volkswagena ID. R do nowego rekordu trasy Goodwood Festival of Speed. Francuz pobił 20-letni rekord należący do Nicka Heidfelda. Były zespołowy kolega Roberta Kubicy korzystał wówczas z 780-konnego bolidu Formuły 1.

W trakcie piątkowych treningów na południu Anglii Volkswagen ID. R prowadzony przez Romaina Dumas pokonał trasę wyścigu górskiego w czasie 41,18 sek.

Wszyscy zachodzili jednak w głowę, czy niemiecki zespół zdoła jako pierwszy w historii pokonać barierę 40 sekund.

Goodwood FOS 2019 – Romain Dumas

Świeżo upieczony rekordzista trasy Goodowood Festival of Speed, Romain Dumas, opowiedział nam o kulisach współpracy z zespołem Volkswagen Motorsport. #challengeacceptID #justelectric Volkswagen Motorsport #Volkswagen #VolkswagenMotorsport #VolkswagenIDR #IDR #FOS #Goodwood #FestivalofSpeed #RomainDumas #VolkswagenID Romain Dumas Volkswagen

Gepostet von WRC Motorsport & Beyond am Samstag, 6. Juli 2019

Dziś na trasie Goodwood Festival of Speed zawodnicy próbowali zakwalifikować się do „Sunday Shootout” – najważniejszego momentu w trakcie 4-dniowego festiwalu. Romain Dumas nie tylko poprawił swój wczorajszy rezultat, ale także jako pierwszy zanotował czas poniżej 40 sekund.

Francuz ma już na swoim koncie rekordy Pikes Peak i Nordschleife, a dziś wyśrubował kolejny – tym razem na Goodwood Festival of Speed.

– Pracowaliśmy nad zawieszeniem, a także nad nowym pakietem aerodynamicznym – powiedział dla WRC Motorsport & Beyond Sven Smeets, dyrektor VW Motorsport. – Próbowaliśmy także obniżyć wagę samochodu, bowiem dotychczasowy rekord wynosił poniżej 1 minuty. To oznaczało, że nie potrzebowaliśmy aż tylu baterii, co na pokonanie 20-kilometrowej trasy.

Goodwood FOS 2019 – Sven Smeets

Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport, opowiedział nam o celach, jakie stawia sobie cały zespół przed tegorocznym Goodwood Festival of Speed. #challengeacceptID #justelectric Volkswagen Motorsport #Volkswagen #VolkswagenMotorsport #VolkswagenIDR #IDR #FOS #Goodwood #FestivalofSpeed #RomainDumas #VolkswagenID Romain Dumas Volkswagen

Gepostet von WRC Motorsport & Beyond am Freitag, 5. Juli 2019

Przypomnijmy, że to nie pierwsza wizyta Volkswagena ID. R na trasie wyścigu górskiego w Goodwood. W zeszłym roku tuż po zakończonej z sukcesem rywalizacji na Pikes Peak niemiecki zespół w ostatniej chwili zdecydował się na przyjazd do południowej Anglii.

– W zeszłym roku przyjechaliśmy do Goodwood zaledwie trzy tygodnie po biciu rekordu na Pikes Peak. Wówczas korzystaliśmy z takiej samej konfiguracji, jak w wyścigu górskim. W tym roku wystawiamy na Goodwood naszego I D. R który jest przygotowany specjalnie pod kątem tej trasy –dodał Sven Smeets.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News