Villeneuve: Vettel i Leclerc chcą udowodnić kto jest numerem jeden

Villeneuve: Vettel i Leclerc chcą udowodnić kto jest numerem jeden

8 interakcji

Podaj dalej

Jacques Villeneuve komentując kolizję Charlesa Leclerca i Sebastiana Vettela z niedzielnego wyścigu na torze Interlagos, przyznał, że kierowcy Ferrari nadużywają prawa do swobodnej rywalizacji, jakie dało im kierownictwo ekipy.

Mistrz świata z sezonu 1997 winą za ten kuriozalny wypadek, który pozbawił Scuderię punktów w Brazylii, obarcza obydwu zawodników, stwierdzając, że Leclerc zbyt agresywnie reagował na manewry Vettela, który z kolei zamknął go, nie zostawiając mu miejsca.

Jacques Villeneuve: Vettel i Leclerc mają możliwość walki między sobą, ale nie powinni nadużywać tej wolności. W mojej opinii, obaj są winni tej sytuacji. Leclerc był zbyt agresywny, a Vettel nie powinien od razu zamykać drzwi, gdy wyprzedzał swojego kolegę z zespołu. Obaj popełnili błąd. To było niepotrzebne, gdyż oni walczyli o przynajmniej trzecie miejsce. Myślę, że obaj chcieli pokazać, który jest lepszy.

Wedle ostatnich doniesień szefostwo Ferrari może nawet wdrożyć kary dyscyplinarne dla swoich kierowców, a nie tylko grzywny.

Szef Ferrari pije za dużo wina? Wypadek Vettela i Leclerca w GP Brazylii nazwał „szczęśliwym”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News