ORLEN e-Tour de Pologne: Obejrzyj podsumowanie 2. etapu na trasie Innsbruck

ORLEN e-Tour de Pologne: Obejrzyj podsumowanie 2. etapu na trasie Innsbruck

Podaj dalej

2. etapu ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów dobiegł końca, a jego triumfatorem został nieznany nikomu amator ukrywający się pod pseudonimem ”Stu”. Okazał się on najlepszy na ciężkim finiszu, zostawiając za swoimi plecami Krzysztofa Syposza i Szymona Rekitę.

870 kolarzy startujący w drugim etapie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów miało do pokonania 37 kilometrów. Najbardziej wymagające było ostatnie siedem kilometrów, gdyż prowadziło 5-procentowym podjazdem pod wzniesienie Igls.

Na ostatnich kilometrach utworzyła się grupa kilku zawodowych kolarzy, a także zwycięzca pierwszego etapu, kolarz-amator ukrywający się pod pseudonimem „Stu”. Finisz był niezwykle emocjonujący, a zwłaszcza ostatnie 300 metrów.

Jako pierwszy zaatakował Szymon Rekita, reprezentujący na co dzień barwy zawodowej ekipy Leopard. I choć był niezwykle blisko zwycięstwa nagle zza jego pleców wyskoczył „Stu”, który po bardzo mocnym przyspieszeniu wygrał drugi etap rywalizacji. Na ostatnich metrach Rekitę wyprzedził jeszcze Krzysztof Syposz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News