Nowy Opel Insignia przegoniony po Pętli Północnej Nurburgringu. „Francuz” będzie szybki

Nowy Opel Insignia przegoniony po Pętli Północnej Nurburgringu. „Francuz” będzie szybki

Podaj dalej

W przyszłym roku w salonach powinna pojawić się poliftingowa wersja Opla Insigni. Model znany m.in. z floty nieoznakowanych radiowozów policji odbył ostre testy przy wysokich prędkościach.

Prototypy w nadwoziu sedan i kombi jeździły po Pętli Północnej Nurburgringu. Na szpiegowskim nagraniu widać, że kierowcy rozwojowi nie oszczędzali nowych Insigni. Model segmentu D po raz pierwszy będzie zbudowany w oparciu o komponenty francuskiej grupy PSA, która w 2017 r. przejęła Opla.

Oczekuje się, że pod maską zagoszczą benzynowe silniki PureTech i dieslowskie BlueHDI znane z Peugetów i Citroenów. Plotki mówią nawet o możliwej hybrydzie plug-in. Rynkowy konkurent Insigni, Peugeot 508 jest oferowany z benzynową jednostką 1,6 turbo. Dostępne są również modele z dieslami o pojemnościach 1,5 i 2 litrów.

Więcej o przyszłorocznym Oplu Insignia powinniśmy dowiedzieć się więcej w przeciągu dwóch miesięcy. Prezentacja oczekiwana jest na salonie samochodowym we Frankfurcie (12-22 września), ale szczegóły powinny być znane nawet kilka tygodni wcześniej.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News