Zobacz gameplay WRC 9. Czy gra zapowiada się na najlepszy symulator rajdowy?

Zobacz gameplay WRC 9. Czy gra zapowiada się na najlepszy symulator rajdowy?

Podaj dalej

Przeprowadzenie wszystkich 14 rund Rajdowych Mistrzostw Świata 2020 z pierwotnego kalendarza jest możliwe już tylko w rzeczywistości wirtualnej. Dziś wiemy już jak mniej więcej będzie to wyglądać.

Firma Nacon wraz ze studiem deweloperskim KT Racing opublikowała gameplay WRC 9. Chodzi oczywiście o podgląd, jak będzie wyglądać rozgrywka w oficjalnej grze Rajdowych Mistrzostw Świata. Powyższy materiał prezentuje przejazdy z różnych kamer na trasach wirtualnego Rajdu Nowej Zelandii. Tę lokalizację nieprzypadkowo wybrano do prezentacji.

WRC 9

Z dużą dbałością o szczegóły

KT racing logoBenoît Gomes, Lead Level Designer w KT Racing: Drogi w Nowej Zelandii należą do najpiękniejszych i najbardziej cenionych w WRC. Rally New Zealand słynie z szybkich i rytmicznych sekwencji zakrętów. To także zapierające dech w piersiach krajobrazy. Długie prace przygotowawcze pozwoliły nam odtworzyć, tak dokładnie jak to możliwe, bujną roślinność, światło i niepowtarzalne widoki na ocean. Odwzorowaliśmy także topografię i nawierzchnię drogi, która jest głównie szutrowa. Jesteśmy przekonani, że gracze będą czerpać przyjemność z tego wyzwania tak samo, jak my przy pracy nad WRC 9.

Co nowego w WRC 9?

Produkt z oficjalną licencją WRC dokonał wyraźnego skoku od poprzedniego wydania. Oprócz poprawionej fizyki jazdy, znacząco rozbudowano też tryb kariery. Ten został bardzo pozytywnie odebrany przez wielu graczy z całego świata. W dziewiątej odsłonie wszystkie te aspekty mają ulec dalszemu rozwojowi. Gracze będą mogli dodatkowo sprawdzić się na nowych trasach Rajdu Safari, Rajdu Japonii i wspomnianego Rajdu Nowej Zelandii.

WRC 9

Czy WRC 9 to symulator rajdowy?

Od lat seria gier WRC pałęta się pomiędzy statusem prostej gry typu arcade a wymagającą symulacją. Ze względu na to, że wielu graczy chce jeździć na kierownicy, model jazdy nie może być zbyt ułatwiony do banalnego sterowania na klawiaturze. Z drugiej strony zbyt realistyczne zachowanie mogłoby szybko zniechęcić większość graczy.

WRC 9

Wygląda jednak na to, że gra nie będzie próbowała rywalizować z mocno zbliżonym do symulacji Dirt Rally 2.0. Nie wspominając już o uznawanym za najbardziej wymagający, choć wiekowy już, Richard Burns Rally. Z pewnością produkt będzie platformą do własnych rozgrywek esportowych, wspieranych przez promotora WRC. Tak czy inaczej na tym etapie nie można powiedzieć, aby gra robiła jakikolwiek szał. Jednak deweloperzy zaznaczają, że pokazano dopiero wersję alfa, bez finalnej obróbki dźwiękowej i dopasowanie notatek pilota.

WRC 9

Kiedy premiera WRC 9?

Premierę WRC 9 zapowiedziano na 3 września 2020 r., choć należy oczekiwać, że dla nabywców w przedsprzedaży powinna być dostępna odrobinę wcześniej. Początkowo gra zostanie wydana na platformy PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Programiści będą jednak gotowi do kolejnych wydań, gdy na rynku pojawią się nowe konsole PlayStation 5, Xbox One Series X oraz Nintendo Switch.

WRC 9

Przeczytaj również