Kierowca Kii potrącił motocyklistkę. Kobieta go okrutnie zwyzywała, ale czy słusznie?

Kierowca Kii potrącił motocyklistkę. Kobieta go okrutnie zwyzywała, ale czy słusznie?

0 interakcji

Podaj dalej

Powyższe nagranie to niezły materiał szkoleniowy, który powinien przypomnieć uczestnikom ruchu drogowego - jak uniknąć niepotrzebnej kolizji.

Na filmie zarejestrowanym w rosyjskim Iwanowie widać jak nagrywający jazdę kierowca przepuszcza osobową Kię, oczekującą do skrętu w lewo. Czarne kombi wykonuje swój manewr, ale w tym samym momencie przy krawędzi drogi pojawia się skuter. Motocyklistka zostaje strącona z jednośladu i wpada w furię.

Mężczyzna z pewnością usłyszał pod swoim adresem wiele epitetów, jednak to nie on wydaje się winnym przedstawionego potrącenia. Oczywistym jest, że w zakorkowanym mieście użytkownicy skuterów wyprzedzają gdzie popadnie, aby zaoszczędzić czas. Jednak w przypadku skrzyżowań powinni zachować szczególną ostrożność.

Wyprzedzanie prawą stroną wiąże się z ryzykiem, które może skończyć się tak jak na przedstawionym filmie bądź gorzej. Mało który kierowca auta w takiej sytuacji upewniałby się czy tuż przy poboczu nie nadjeżdża rozpędzony skuter. Pani ze skutera prędzej powinna popukać się we własny kask niż w szybę kierowcy samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News