Vettel w ogniu krytyki. "Został upokorzony"

Vettel w ogniu krytyki. "Został upokorzony"

Podaj dalej

Po słabym występie w Australii i Bahrajnie Ferrari „zgubiło” sporo punktów w klasyfikacji konstruktorów. Winą za taki stan rzeczy Włosi obarczają Sebastiana Vettela. Media na Półwyspie Apenińskim nie zostawiają suchej nitki na czterokrotnym mistrzu świata.

Niemiec dołączając do Ferrari w 2015 roku miał być tym, który wyprowadzi zespół z kryzysu. Perspektywa ta coraz bardziej się oddala. W piątym roku startów Niemca w zespole z Maranello dalej nie zanosi się na to, aby Ferrari wróciło na szczyt klasyfikacji konstruktorów. Krytyka spływa na Vettela niemal z każdej strony. Przed sezonem Mattia Binotto zapowiadał, ze to właśnie z nim Ferrari sięgnie po upragniony tytuł, a pozycja Vettela w zespole jest niepodważalna.

Pierwszy wyścig w Australii zdawał się to potwierdzać. Wyraźnie szybszy Charles Leclerc dostał zakaz wyprzedzania zespołowego kolegi i to Vettel minął linię mety jako czwarty.

Leclerc pierwszą ofiarą team orders w tym sezonie

W Bahrajnie tak łatwo już nie było, bowiem Monakijczyk był szybszy nie tylko w kwalifikacjach, ale również w trakcie wyścigu i tylko problemy z silnikiem w jego samochodzie odebrały mu niemal pewne pierwsze miejsce.

F1, GP Bahrajnu: Leclerc ociera łzy, Mercedes zgarnia wszystko

Vettel na torze Sakhir kolejny raz pojechał bezbarwnie i bez pomysłu. Był wolny, zaliczył spina i nie poradził sobie z presją. „Prawdziwy mistrz w czerwonym garażu wyglądał jak mały chłopak z Monte Carlo” skomentował korespondent Luca Budel. Również podczas relacji na antenie włoskiego Mediaset, krótko podsumowano występ Niemca: „Ponownie Vettel załamał się pod presją. Ponad 36 sekund straty do zwycięzcy wyścigu w Bahrajnie mówi na temat jego jazdy chyba wszystko.”

„Czterokrotny mistrz świata został upokorzony przez Leclerca” – stwierdził za to dziennik „Corriere della Sera”. Poczynania swojego rodaka skomentował również Nico Rosberg. „To ten sam Sebastian co w zeszłym roku. W ten sposób nie sięgnie się po mistrzostwo.” – mówił były kierowca Mercedesa, który w batalii o mistrzostwo świata w 2016 roku pokonał Lewisa Hamiltona.

Vettel: Obrót w trakcie walki z Hamiltonem był moim błędem

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News