Urodziny Willysa

Urodziny Willysa

Podaj dalej

75 lat temu powstał legendarny Willys MB, który pomógł aliantom wygrać II Wojnę Światową. Teraz Jeep przygotował specjalną wersję ku pamięci tego niezniszczalnego samochodu.

fot. Jeep
fot. Jeep

Historia Jeepa zaczęła się w czerwcu 1940 roku, kiedy amerykańska auta ogłosiła przetarg na lekki pojazd zwiadowczy, który miał być zwinny, nieduży i dać się naprawić młotkiem. Zgłosiło się 135 firm, z których ostatecznie wybrano trzy, które stworzyły prototyp. Najlepszy samochód przygotowała firma Willys-Overland, który ostatecznie został nazwany Willys MB.

Samochód spisał się co najmniej bardzo dobrze i teraz Jeep, który powstał na podwalinach tamtej firmy przygotował specjalną wersję. Auto bazuje na dwudrzwiowej wersji sport, wyposażonej w silnik V6 o pojemności 3,6 litra. Moc przenoszona jest na koła za pośrednictwom 6-biegowej manualnej skrzyni. Jeep Wrangler 75th Salute będzie wyposażone w 32-calowe koła na wojskowych oponach. Auto wyróżnia się nie tylko brakiem dachu i drzwi, ale także słupków B i C zupełnie jak wersja z II Wojny Światowej. Ponadto samochód został pomalowany w militarne barwy. Jubileuszowy Wrangler ma również nowe zderzaki (stalowe), lusterka oraz koło zapasowe przymocowane, klasycznie, z tył

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News