Ukrainiec przewoził ludzi bez pozwolenia. ITD wyceniła złamanie ustawy na 22 tysiące złotych

Ukrainiec przewoził ludzi bez pozwolenia. ITD wyceniła złamanie ustawy na 22 tysiące złotych

Podaj dalej

Nielegalny przewóz osób przy pomocy aplikacji mobilnej odkryli inspektorzy ITD z Poznania wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej. Podczas kontroli ujawniono liczne naruszenia przepisów na łączną kwotę 22 tysięcy złotych.

Za kierownicą pojazdu zatrzymanego podczas akcji przeprowadzonej 20 listopada na poznańskim dworcu siedział obywatel Ukrainy. Kontrola ITD i policji wykazała, że mężczyzna wykonuje przewóz osób przy pomocy aplikacji nielegalnie.

Kierowca nie miał wymaganej licencji lub zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, realizował przejazdy pojazdem niespełniającym kryteriów konstrukcyjnych.

ITD zatrzymało ciężarówkę. Przewoźnikowi grozi 15 tysięcy złotych kary za przewóz ziemi i gruzu

Prowadzący nie miał też orzeczeń lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. W sumie ujawniono naruszenia ustawy o transporcie drogowym na kwotę 22 000 złotych.

W związku z podejrzeniami dotyczącymi legalności wykonywania pracy przez zatrzymanego, inspektorzy wezwali na miejsce patrol straży granicznej. Obywatel Ukrainy został przewieziony do placówki straży granicznej w Ławicy, w której miał złożyć wyjaśnienia. Ponieważ kierowca, który był jednocześnie przewoźnikiem nie zapłacił nałożonej kaucji, pojazd którym był wykonywany nielegalny przewóz, został na lawecie usunięty na parking do dalszego zabezpieczenia.

GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News