Tytuł najlepiej sprzedającego się Lamborghini wędruje do.....? Ten byk napędza całą firmę

Tytuł najlepiej sprzedającego się Lamborghini wędruje do.....? Ten byk napędza całą firmę

Tytuł najlepiej sprzedającego się Lamborghini wędruje do…..? Ten byk napędza całą firmę

Podaj dalej

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Lamborghini w tym roku nie zaprezentuje nic na salonie w Genewie, chwaląc się przy okazji wynikami sprzedaży w roku 2019.

Jednak ciężko byłoby się cieszyć świetnym obrotem gdyby nie jeden konkretny model tej włoskiej marki. Wiecie już jaki? Huracan, Aventador? Tak, to jasne – chodzi o model Urus.

Postawienie na produkcję sportowego SUVa było strzałem w dziesiątkę. Firmie udało się sprzedać ponad 8000 modeli tego samochodu. Dzięki takiej liczbie zadowolonych klientów całkowita sprzedaż skoczyła w górę o 61% względem poprzedniego roku.
Dla porównania firma w 2019 sprzedała jeszcze 2139 Huracana z silnikiem V10 i 1104 Aventadory z silnikiem V12.

Największy rynek zbytu na nowe Lambo to w dalszym ciągu rynek amerykański, na który trafił 2374 sportowych samochodów, dalej Chiny – 770 aut, Wielka Brytania – 658, Japonia – 641. Kolejne 562 auta powędrowały do Niemiec, 387 na Bliski Wschód, 376 do Kanady i 370 zostało we Włoszech.

– Rok 2019 był najbardziej udanym w naszej historii.W ciągu zaledwie dwóch lat ponad dwukrotnie podwoiliśmy sprzedaż, sukces, którego nie można nie zauważyć. To wyraźnie świadczy o sile naszej marki oraz jakości i trwałości naszego produktu i strategii handlowej. Nasz super SUV Urus sprzedał się w ilości ponad 5000 sztuk, a liczba ta zbliża się do całkowitej wielkości sprzedaży w 2018 roku. Dzięki nowym modelom i  technologiom nasze modele super sportowych samochodów V10 i V12 utrzymały swój sukces rynkowy. ” – powiedział dyrektor generalny Stefano Domenicali.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News