Transport przęseł betonowych z zastrzeżeniami

Transport przęseł betonowych z zastrzeżeniami

Podaj dalej

Kolumnę czterech ciężarówek zatrzymał patrol łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przewóz dużych przęseł mostowych zabezpieczał tylko jeden pilot. Za stwierdzone naruszenie przepisów firmie transportowej grozi w sumie 12 tysięcy złotych kary.

Nienormatywne pojazdy o długości od 27 do 28 metrów inspektorzy łódzkiej ITD zatrzymali do kontroli w piątek (18 października) na ulicy Sikorskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Z uwagi na duże wymiary ciężarówek z ładunkiem zostały one skierowane do punktu kontrolnego ITD przy ekspresowej „ósemce”.

Kierowcy posiadali wymagane zezwolenia kategorii VI, które uprawniały do wykonywania transportu pojazdami nienormatywnymi po określonych drogach publicznych. Kolumna była pilotowana przez jeden pojazd. W tym przypadku transport dźwigarów mostowych powinny zabezpieczać dwa pojazdy pilotujące – jeden z nich powinien znajdować się na początku, a drugi na końcu kolumny.

Ciężarówka z kruszarką na wadze ITD. Zespół ważył prawie 80 ton

Kontrola ITD zakończyła się wstrzymaniem transportu do momentu usunięcia stwierdzonej nieprawidłowości. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy grozi w sumie 12 tysięcy złotych kary.

GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News