Tragiczny wypadek koło Częstochowy. Czołowe zderzenie ze śmieciarką

Tragiczny wypadek koło Częstochowy. Czołowe zderzenie ze śmieciarką

Podaj dalej

Częstochowscy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w środę w Srocku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący suzuki grand vitara z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem przystosowanym do przewozu odpadów komunalnych.

Jak wstępnie ustalili policjanci z częstochowskiej drogówki, kierowca jadącego od strony Częstochowy suzuki grand vitary – 38-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem przystosowanym do przewozu odpadów komunalnych.

Niestety, na skutek tego zdarzenia śmierć poniósł kierowca suzuki, a ranna pasażerka została przewieziona do szpitala. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił również 42-letni kierowca pojazdu ciężarowego. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki. Droga była zablokowana w obu kierunkach.

Pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożności. Z uwagi na panującą aurę, warunki na drodze bywają trudne. Nadmierna prędkość, śliska nawierzchnia spowodowana przez opady deszczu – to wszystko może doprowadzić do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News