Tradycyjny finał sezonu w Cieszynie. Kolejna szansa dla amatorów na start w klasyku

Już w przyszły weekend odbędzie się Rajd Cieszyńska Barbórka – ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Po raz kolejny w klasyku udział wziąć mogą także zawodnicy bez licencji.

Tradycyjny finał sezonu w Cieszynie. Kolejna szansa dla amatorów na start w klasyku
Podaj dalej

Wszyscy kibice, którzy wybiorą się w przyszły weekend do Cieszyna, mogą spodziewać się około setki załóg w rywalizacji. Start rajdu zaplanowano na piątek, 15 listopada. Po ceremonii startu na wzgórzu zamkowym odbędzie się widowiskowy prolog Noszak, który rozegrany będzie na terenie Browaru Zamkowego i ulicach miasta.

fot. Rallyshot Wojciech Anusiewicz

Na główne danie czas nadejdzie w sobotę. Organizator przygotował dwa oesy – VAG-Expert w miejscowościach Kiczyce i Pierściec o długości 7,82 km oraz Radex, w Cisownicy, o długości 8 kilometrów.

Cieszyńska Barbórka to jednak nie tylko rywalizacja w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W imprezie będą mogli zmierzyć się także zawodnicy bez licencji, rozpoczynający swoją rajdową przygodę. Dla nich przygotowano Super KJS, czyli zawody, w których do pokonania będą o połowę krótsze warianty oesów.

fot. Rallyshot Wojciech Anusiewicz

W piątkowy wieczór uczestnicy Super KJS także będą mogli zaprezentować swoje umiejętności i samochody podczas prologu w Cieszynie. Jednak zgodnie z zasadami rozgrywania tego typu zawodów, wyniki uzyskane na odcinku Noszak nie będą wliczane do klasyfikacji Super KJS-u. Tym razem „Cieszynka” będzie mogła przyjąć aż 60 załóg w formule SKJS.

fot. Rallyshot Wojciech Anusiewicz

Zgłoszenia można wysyłać  do 8 listopada 2019, do godziny 23:59.

Przeczytaj również