Toyota potwierdziła oficjalnie. Fernando Alonso przygotowuje się na Rajd Dakar 2020!

Toyota potwierdziła oficjalnie. Fernando Alonso przygotowuje się na Rajd Dakar 2020!

40 interakcji

Podaj dalej

Fernando Alonso przyjął ofertę Toyota Gazoo Racing do przejścia do rajdów terenowych  i jest spodziewany w fabrycznej Toyocie Hilux w Rajdzie Dakar 2020.

W ciągu najbliższych miesięcy dwukrotny mistrz świata F1 i zwycięzca 24 godzin Le Mans będzie kontynuował intensywny program treningowy w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, gdzie odbędzie się (konkretnie w Arabii Saudyjskiej) najbliższa edycja supermaratonu.

Fernando Alonso testu Toyotę Hilux | fot. Toyota Gazoo Racing

Toyota potwierdziła, że w ramach przygotowań 38-latek pojedzie fabrycznym Hiluxem na afrykańskie wydmy (20-23 sierpnia), a potem wystartuje poza konkurencją w 5. rundzie South African Cross Country Series Harrismith 400 w RPA (20-23 sierpnia).

Fernando Alonso: Jestem naprawdę podekscytowany kontynuowaniem mojej przygody z Toyota Gazoo Racing. Razem osiągnęliśmy bardzo dużo, odkąd po raz pierwszy prowadziłem Toyotę w listopadzie 2017 r., wywalczyliśmy 2 zwycięstwa w Le Mans i mistrzostwo świata WEC dla zespołu i kierowców. W tym roku posmakowałem rajdów terenowych, które pozostawiły we mnie dobre uczucia i chciałem to kontynyować. Wiem, że będzie to całkowicie inne doświadczenie, w której czeka mnie stroma krzywa procesu nauki, ale w Hiluksie czuję się świetnie. Bardzo szybko dał mi dużo pewności, dzięki czemu poprawiałem się z pętli na pętlę. Naprawdę nie mogę doczekać się nadchodzących miesięcy treningu, lepszego poznania Hiluxa i pracy z zespołem. Zawsze utrzymuję, że chcę realizować nowe wyzwania w różnych dyscyplinach i jestem w świetnym zespole, z którym można to zrobić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News