Toto Wolff: Rozmawiałem z Lewisem o drugim kierowcy

Toto Wolff: Rozmawiałem z Lewisem o drugim kierowcy

Toto Wolff: Rozmawiałem z Lewisem o drugim kierowcy

Podaj dalej

Toto Wolff, szef zespołu Mercedesa, przyznał w wywiadzie dla włoskiego dziennika La Gazzetta dello Sport, że musi dokładnie przeanalizować wszystkie możliwości dotyczące przyszłorocznego składu ekipy.

Decyzja nie ma mieć wpływu tylko na kolejny sezon, ale również na dalszą przyszłość. Pewnym jest, że w przyszłym roku barwy zespołu Mercedes reprezentować będzie Lewis Hamilton, który ma kontrakt ważny do końca sezonu 2020.

Mundo Deportivo: Fernando Alonso mógł wrócić do F1! Odmówił

Nie wiadomo jednak kto zostanie partnerem Brytyjczyka w drugim samochodzie. Toto Wolff przyznał, że w tym temacie zasięgnął już opinii 5-krotnego mistrza świata. Aktualnie do drugiego bolidu kandydatami są Valtteri Bottas oraz Esteban Ocon.

Umowa Fina wygasa już w tym roku, lecz jego poprawne wyniki stawiają go w roli poważnego kandydata do utrzymania miejsca w Mercedesie. Z kolei Francuz mimo dobrych wyników w ubiegłym sezonie, musiał opuścić Racing Point Force India. Właścicielem zespołu z Silverstone został bowiem Lawrence Stroll, który umieścił w nim swojego syna Lance’a.

Toto Wolff: Tego typu decyzja zawsze musi być podejmowana z korzyścią dla zespołu, Lewis jest z nami od dłuższego czasu więc, tak, przedstawiłem mu naszych kandydatów, by powiedział co o nich sądzi. Jest takiego samego zdania co my. Również twierdzi, że obaj zasługują na to miejsce.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News