Torowe Alpine A110 i dedykowana seria wyścigowa

Torowe Alpine A110 i dedykowana seria wyścigowa

9 interakcji
Torowe Alpine A110 i dedykowana seria wyścigowa

Podaj dalej

Ta chwila w końcu musiała nadejść – Alpine przy współpracy z firmą Signatech przygotowało torowe wydanie modelu A110.

Poza euforią z posiadania wyjątkowego samochodu, zakup wyczynowej wersji A110 wiąże się z jeszcze jednym, znaczącym aspektem.

Kupując torowe wydanie popularnej „Alpiny” właściciele mogli zgłosić się do specjalnie przygotowanej serii wyścigów, w której udział wezmą wyłącznie te samochody. Na początek  w serii Alpine Europa Cup, będzie mogło ścigać się 20 śmiałków, którzy zdecydowali się na zakupy u francuskiego producenta

Modyfikacjami aut zajął się wspomniany wcześniej Signatech. Przebudowane przez nich Alpine spełni wszystkie regulacje FIA (włącznie z klatką bezpieczeństwa). Pod maską znajdziemy znaną jednostkę 1.8 – która najprawdopodobniej podkręcona zostanie z 250 na około 275-280 koni mechanicznych.

Nowa seria wyścigów samochodowych spełniać będzie wymagania i standardy Alpinie, które dotyczą profesjonalnej i precyzyjnej organizacji jazdy na torze, a także miłej atmosfery i przyjacielskich relacji w padocku.

Organizowana i promowana przez Signatech seria międzynarodowych startów pod auspicjami FIA obejmować będzie sześć startów w dwunastu wyścigach.

Kierowcy zgłoszeni do zawodów korzystać będą ze wszystkich produktów i usług wchodzących w skład pakietu zawodniczego: kombinezonu, ubiorów Alpine i narzędzi, dostępu do struktur organizacyjnych Alpine Europa Cup, komunikacji, wsparcia technicznego Signatech (podwozie) i Oreca (silnik), magazynu części zamiennych dostępnego podczas zawodów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News