To Subaru Crosstrek Desert Racer niszczy system!

To Subaru Crosstrek Desert Racer niszczy system!

204 interakcje
2019-subaru-crosstrek-desert-racer (1)

Podaj dalej

Subaru Motorsports USA po przywróceniu legendarnego oklejenia z WRC do zespołu w rajdach płaskich, w podobny sposób wsparło projekt w rajdach terenowych.

W sieci zaprezentowano zjawiskowe buggy na bazie Subaru XV Crosstrek. Samochód o konstrukcji rurowej przygotowała ekipa Crawford Performance dla zespołu o polsko brzmiącej nazwie Grabowski Brothers Racing. Team Parkera i Dustina Grabowskich używa takiej maszyny od 2017 r.

Do napędu służy popularny w Stanach Zjednoczonych 2,5-litrowy silnik Subaru typu boxer. Bez turbodoładowania generuje 300 KM, dzięki tuningowi w Crawford Performance. W kultowym niebieskim malowaniu z żółtymi plejadami, auto zostanie wystawione w meksykańskim Baja 500 (1-2 czerwca).

Subaru najbardziej znane jest z sukcesów w rajdach, ale ich silniki są od lat używane w off-roadowych buggy – mówi Quirt Crawford. – Moim celem z programem Crosstrek Desert Racer jest pokazanie, co jest możliwe w klasie Unlimited z silnikiem boxera bez doładowania. Jak na razie wyniki są bardzo obiecujące. Nie mogę doczekać się sprowadzenia auta na tegoroczne Baja 500 i pokazania na co nas stać.

Grabowski Brothers użyją Crosstreka także w innych znanych amerykańskich rajdach terenowych. W sierpniu planują zaliczyć w Nevadzie legendarne Vegas to Reno, a w listopadzie powrócą do Meksyku na Baja 1000.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News