To się przyda polskim kierowcom. Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy za darmo!

To się przyda polskim kierowcom. Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy za darmo!

To się przyda polskim kierowcom. Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy za darmo!

Podaj dalej

ODTJ Tor Łódź w ramach akcji społecznej „Bezpieczne wakacje” zaoferuje w lipcu i sierpniu darmowe szkolenia z bezpiecznej jazdy.

Podnoszenie umiejętności kierowców to w Polsce temat ważny, ale często bagatelizowany. Częściowo przeszkodą niekiedy są koszty. Na przeciw temu wyszedł ODTJ Tor Łódź, który w każdy poniedziałek miesięcy wakacyjnych zorganizuje nieodpłatne szkolenia.

Jazdy będą odbywać się samochodami uczestników. Wystarczy zatem posiadanie auta oraz prawa jazdy kat. B. Dzięki temu każdy kierowca, w bezpiecznych warunkach pozna jak zachowuje się jego maszyna w sytuacji ekstremalnej. Zazwyczaj za taką możliwość trzeba wydać kilkaset złotych.

Zajęcia będą prowadzić licencjonowani instruktorzy Akademii Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź. W programie zaplanowano przedstawienie teorii i praktyki technik skrętu, hamowania i omijania awaryjnego oraz zjawiska poślizgu bocznego. Wykorzystana zostanie m.in. płyta poślizgowa oraz kręta nitka toru w podłódzkiej Kiełminie.

Akcję w całości finansuje Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości kierowców i poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się w małych grupach a uczestnicy mają zapewnioną bezpośrednią opiekę instruktorską, zajęcia są bardzo efektywne.

Patronat honorowy objęły takie instytucje jak Prezydent Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News