Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul z nowym kontraktem w Hyundai Motorsport

Liderzy Rajdowych Mistrzostw Świata, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul przedłużyli kontrakt z zespołem Hyundai Motorsport na kolejne trzy lata. Oznacza to, że Belgowie będą do potencjalnego wzięcia dopiero na 2022 rok.

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul z nowym kontraktem w Hyundai Motorsport
Podaj dalej

Do tej pory współpraca Neuville’a i Hyundaia przebiega dosyć owocnie. Łącznie Belg wygrał w tym czasie 9 rajdów, 26 razy stał na podium i wygrał 129 odcinków specjalnych. Najlepszy okres kierowcy w zespole koreańskiego producenta to bez wątpienia era nowych samochodów WRC. Już w ubiegłym roku Neuville mocno dawał się we znaki Ogierowi, a teraz na cztery rundy przed końcem sezonu ma dosyć spore prowadzenie w mistrzostwach świata.

Thierry Neuville: Jestem bardzo zadowolony, że udało się podpisać nowy kontrakt z Hyundaiem. W ostatnim okresie poprawiliśmy naprawdę wiele aspektów i moim celem było to, aby zbudować kontynuację mojej kariery właśnie w tym zespole. Od 2014 roku przeżyliśmy razem mnóstwo fantastycznych chwil, ale mieliśmy też ciężkie momenty. Mamy tutaj świetną, rodzinną atmosferę i ze wszystkimi bardzo dobrze się dogadujemy. Przed nami końcówka sezonu i nasz cel jest jasny – mistrzostwo świata w kategorii indywidualnej oraz tej producentów.

Michel Nandan, szef zespołu: Jesteśmy zachwyceni faktem przedłużenia kontraktu z Thierrym i Nicolasem na następne sezony. Obaj zawodnicy w trakcie ostatnich pięciu lat odegrali kluczową rolę w budowaniu programu Hyundai Motorsport WRC. Zaczęło się od zwycięstwa w Niemczech w 2014 roku, a teraz walczymy o tytuły mistrzowskie. Skupiamy się na końcówce sezonu, ale też z niecierpliwością wyczekujemy sezonu 2019. Thierry i Nicolas są fantastycznymi ambasadorami marki Hyundai i mają tutaj ogromny szacunek, zarówno w zespole, jak i poza nim.

Przeczytaj również