Team orders w Force India

Team orders w Force India

48 interakcji
Team orders w Force India

Podaj dalej

Szefostwo Racing Point Force India potwierdziło, że Sergio Perez i Esteban Ocon nie będą mogli ścigać się podczas nadchodzących zawodów. Para zderzyła się na niedzielnym okrążeniu Grand Prix Singapuru, co spowodowało, że Sebastian Ocon przedwcześnie zakończył wyścig.

Ekipa z Silverstone już w zeszłym roku wydała „team orders” po serii incydentów między oboma kierowcami. Zasady zostały rozluźnione pod koniec roku, ale teraz dyrektor zespołu Otmar Szafnauer stwierdził, że zespół wróci do sprawdzonego rozwiązania.

Otmar Szafnauer, szef Force India: Niedopuszczalne jest, aby członkowie jednej drużyny uderzali się nawzajem podczas wyścigu. To kosztuje nas bardzo dużo pieniędzy. W Singapurze nie zostawili sobie wystarczająco dużo miejsca i Esteban skończył na ścianie. Wprowadzamy rozwiązanie, które sprawdziło się w ubiegłym roku po podobnych incydentach. Mają zakaz ścigania się między sobą!

Zespół Force India został objęty nowym kierownictwem podczas przerwy wakacyjnej i zdobył podwójne punkty na torach Spa i Monza. Z Singapuru team Force India wrócił z zerowym dorobkiem, co bardzo rozwścieczyło Otmara Szafnauera.

Otmar Szafnauer, szef Force India: To był jakiś katastrofalny i frustrujący wyścig. Gdy weźmiemy pod uwagę szybkość, jaką pokazaliśmy w kwalifikacjach i szansę, która nas minęła, to jesteśmy wściekli. Rozmawiałem z kierowcami za zamkniętymi drzwiami. Mam nadzieję, że już wiedzą jak bardzo potrzebujemy tych punktów. Teraz musimy o wszystkim zapomnieć i skupić się na pracy zespołowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News