Tanak liderem Rajdu Portugalii. Dramat Hyundaiów – Loeb i Sordo tracą szanse na podium

Tanak liderem Rajdu Portugalii. Dramat Hyundaiów – Loeb i Sordo tracą szanse na podium

26 interakcji
WRC_2019_Rd7_047

Podaj dalej

Za nami pierwsza piątkowa pętla Rajdu Portugalii. Po trzech odcinkach specjalnych na prowadzeniu w imprezie znajdują się Ott Tanak i Martin Jarveoja z zespołu Toyoty.

Siódma runda Rajdowych Mistrzostw Świata rozpoczęła się od przejazdu przez OS1 Lousã 1. Tam doszło do dosyć zaskakujących rozstrzygnięć. Odcinkowe zwycięstwo powędrowało bowiem do Daniego Sordo, który wyraźnie pokonał swoich rywali.

Hiszpan zdystansował na 4,2 s drugiego Otta Tanaka, a odcinkowe podium skompletował Teemu Suninen. Zdecydowanie więcej stracili Thierry Neuville i Sebastien Ogier. Im w przeciwieństwie do Tanaka pozycja na trasie dziś wyraźnie przeszkadza.

Po chwili zawodnicy byli już na OS2 Góis 1. Tam najlepszy był Tanak, a zaledwie 1,0 s stracił do niego Jari-Matti Latvala. Trzecia pozycja to Dani Sordo. On był o 3,7 s wolniejszy od Estończyka, co oznacza, że wciąż pozostawał na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Trzecia próba imprezy – OS3 Arganil 1 – stała już pod znakiem problemów technicznych Hyundaia. Najpierw na trasie zatrzymał się Sebastien Loeb, a później identyczne problemy spotkały lidera rajdu, Daniego Sordo. Zawodnicy naciskali na pedał gazu i nie otrzymywali żadnej odpowiedzi. Problem nie został jeszcze dokładnie zlokalizowany.

Zarówno Sordo, jak i Loeb resetowali system, starali się powoli toczyć do przodu. Sebastien Loeb dojechał na metę ze stratą grubo ponad 15 minut. Sordo wciąż pozostaje na oesie.

Po trzech oesach Rajdu Portugalii na prowadzeniu są Tanak i Jarveoja. Drugi jest Latvala ze stratą 6,9 s, podium kompletuje trzeci z zawodników Toyoty, Kris Meeke.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News