Tanak faworytem do tytułu?

Tanak faworytem do tytułu?

Tanak faworytem do tytułu?

Podaj dalej

Ott Tanak, który począwszy od roku 2018 będzie bronił barw Toyoty przyznał, że chęć zdobycia pierwszego zwycięstwa kosztowała go szanse na walkę o mistrzowski tytuł. Estończyk, bogatszy o doświadczenie, może namieszać w przyszłorocznym cyklu.

Były kierowca M-Sportu obiecał, że do rywalizacji podejdzie ze świeżym, innym spojrzeniem w Toyocie od sezonu 2018.

Tanak jest świadomy, że w minionym roku spędził za dużo czasu na to, by wygrać swój pierwszy rajd w Mistrzostwach Świata – coś, co udało mu się osiągnąć na Sardynii.

Może nasze podejście nie było właściwe w kontekście walki o mistrzowski tytuł – powiedział Tanak, który ostatecznie ukończył sezon na trzecim miejscu za Sebem Ogierem i Thierrym Neuvillem.

Z początkiem roku wciąż brakowało nam pierwszego zwycięstwa i byłem bardziej skupiony na wygrywaniu rajdów, aniżeli zbieraniu ważnych punktów. Pod koniec roku zbliżyliśmy się do Seba, jednak w ogólnym rozrachunku nie byłem gotowy na walkę o mistrzowski tytuł.

– W Monte Carlo będziemy mieć inne podejście i inne cele. Nie jest tajemnicą, że będę chciał powalczyć o mistrzowski tytuł. To nasz osobisty cel.

– W tym roku byliśmy blisko, więc nie widzę powodu, by nie zrobić tego jeszcze raz w przyszłości. Tak, zmieniam zespół, jednak Toyota jest w stanie osiągnąć wszystko.

Estończyk, który po pięciu latach spędzonych wspólnie z M-Sportem żegna się z brytyjską stajnią, pochwalił również ekipę prowadzoną przez Malcolma Wilsona.

To była dla mnie świetna szkoła – powiedział. Dużo się nauczyłem i od nowego roku wszystko będzie dla mnie nowe. Dobrze jest być w zwycięskim zespole, jak również dobrze jest widzieć, że prywatny team może wygrać mistrzostwa.

– To wspaniała rodzina i będzie mi jej brakować.

Tagi: Ott Tanak, M-Sport, Toyota

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News