Tak wygląda przejażdżka poniżej 7 minut w Porsche 911 GT3 RS po Nordschleife

Jak wiecie najnowsze Porsche 911 GT3 RS ustanowiło kolejny punkt odniesienia dla samochodów sportowych dopuszczonych do ruchu drogowego na torze Nürburgring w Niemczech. Kierowca wyścigowy Porsche Kévin Estre ustanowił czas 6:56,4 przy pomocy 520-konnego GT3 RS.

Tak wygląda przejażdżka poniżej 7 minut w Porsche 911 GT3 RS po Nordschleife
Podaj dalej

Czas okrążenia Francuza był o 24 sekundy szybszy niż najlepszy czas osiągnięty w poprzednim modelu GT3 RS. Kierowca rozwojowy Porsche, Lars Kern, dzielił się z Estre’em obowiązkami kierowcy. Zapraszamy na onboard, czyli nagranie z z pokładu samochodu, podczas wykręcania tego niesamowitego czasu.

Po modelu 918 Spyder i 911 GT2 RS, nowy GT3 RS jest trzecim produkowanym samochodem sportowym Porsche z oficjalnym czasem okrążenia wynoszącym niecałe siedem minut na najbardziej wymagającym torze świata, znanym jako „Zielone Piekło”. Jak zwykle w przypadku bicia rekordów, czas mierzony był na na kultowej Pętli Północnej (Nordschleife) o długości 20,6 kilometra.

Jeżeli chcielibyście przejechać się tym lub innym ekstremalnym Porsche, to warto zwrócić uwagę na startujący program dla polskich kierowców – Porsche Driving Experience.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Porsche, Porsche Driving Experience

Przeczytaj również