Tajemnicze Porsche testowane na Monzy. Co to takiego?

Tajemnicze Porsche testowane na Monzy. Co to takiego?

21 interakcji
Tajemnicze Porsche testowane na Monzy. Co to takiego?

Podaj dalej

Jak wiadomo Porsche 911 GT2 RS jest obecnie najszybszym samochodem produkcyjnym na torze Nürburgring. Tymczasem producent ze Stuttgartu prowadzi testy jeszcze szybszej, ale wyczynowej wersji na słynnym włoskim torze Monza. Eksperci nie są jednak zgodni, co konkretnie kryje się pod kamuflażem mknącym po „świątyni prędkości”.

Około pół roku temu Porsche testowało na Monzy model GT2 RS wyposażony w dodatkowe wloty powietrza i bardziej agresywne tylne skrzydło zapożyczone z wyścigowej 911-tki GT3 Cup. Dodatkowo samochód posiadał końcówki wydechów umieszczone centralnie zamiast przy krawędziach. Teraz podobny samochód ponownie został zaobserwowany na włoskim obiekcie w Lombardii.

Podobno samochód widoczny na nagraniu to nowa wyczynowa wersja Porsche oparta na 911 GT2 RS, szykowana do rywalizacji w 24-godzinnych wyścigach. Auto wyposażone jest w rozbudowaną klatkę bezpieczeństwa, jednak ze względu na dość cichą pracę silnika sugeruje się również, że mogą to być prace rozwojowe nad drogowym modelem 911 GT2 RSR.

Jeżeli powyższe wideo kogoś natchnęło do szybką jazdą Porsche to warto przypomnieć, że samodzielnie będzie można spróbować się za kierownicą takich pojazdów. Wszystko dzięki ruszającemu od maja programowi szkoleń Porsche Driving Experience, umożliwiającemu jazdę nawet najbardziej ekstremalnymi wersjami Porsche.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Porsche, Porsche Driving Experience

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News