Szymon Gospodarczyk rozumie oczekiwania kibiców względem Skoda Polska Motorsport

Szymon Gospodarczyk rozumie oczekiwania kibiców względem Skoda Polska Motorsport

92 interakcje

Podaj dalej

Pilot Mikołaja Marczyka, Szymon Gospodarczyk przed startem nowego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zdecydowanie nie próżnował. Dla utrzymania formy zaliczył m.in. kolejny start w legendarnym Rajdzie Dakar.

33-latek nie ukrywa, że rajdy terenowe stanowią dla niego dobre uzupełnienie między sezonami RSMP. – Przerwa między rajdami jest dosyć długa – zauważa Gospodarczyk. – Fajne jest to, że dzięki rajdom terenowym jestem cały czas w gazie. Mam kontakt z motorsportem, spotykam ludzi związanych z tą dyscypliną, a oprócz tego jestem w stanie cały czas rywalizować i trenować też swoje odruchy, swój mózg, koncentrację – dodaje.

fot. Grzegorz Rybarski

Wicemistrz Polski z zespołem Skoda Polska Motorsport ma świadomość, że wobec niego oraz Mikołaja Marczyka kibice mają spore oczekiwania. Zaznacza jednak, że stawianie ich w roli murowanych faworytów Rajdu Świdnickiego Krause (27-28 kwietnia) jest zbyt pochopne.

Szymon Gospodarczyk: Na pewno czujemy presję. Myślę, że jak weźmiemy listę zgłoszeń to znajdziemy z 6 kandydatów na zwycięstwo w tym rajdzie. To oczywiście bardzo pozytywne, że ludzie uważają, że będziemy najszybsi. Prawda jest jednak taka, że to wszystko zweryfikuje rajd. Musimy podchodzić do tego z pokorą i wykonać swoją pracę jak najlepiej. Mam po prostu nadzieję, że będziemy się cieszyć z wyniku na mecie.

Zdobywca podium w Dakar Rally (2018 r. w kat. UTV jako pilot Claude’a Fourniera – przyp. red.) spodziewa się trudnego otwarcia sezonu w Świdnicy. Załoga Skoda Polska Motorsport prawdopodobnie będzie musiała zmierzyć się ze zmiennymi warunkami pogodowymi, do których będzie trzeba dopasować właściwy setup i odpowiednie wyczynowe opony Michelin. – Poza tym jest to pierwsza runda, więc dużo rzeczy będzie dopiero docieranych, dużo musi się sprawdzić – zauważa Szymon.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News