Szpiedzy odkrywają kolejne detale nowej Skody Octavii. Dwuramienna kierownica z Vision X?

Szpiedzy odkrywają kolejne detale nowej Skody Octavii. Dwuramienna kierownica z Vision X?

5838849_

Podaj dalej

Skoda prowadzi zaawansowane prace nad czwartą generacją modelu Octavia. Podczas kolejnych jazd testowych motoryzacyjni szpiedzy sfotografowali kilka ciekawych elementów.

Najchętniej kupowany samochód w Polsce w kolejnej odsłonie będzie częściowo inspirowany konceptem Vision X. Widać to przede wszystkim po wnętrzu, gdzie można dostrzec dwuramienną kierownicę, a za nią duży wyświetlacz o charakterystycznym kształcie.

Panel środkowy będzie pochodną tego, co już można zaobserwować w modelu Scala. Chodzi o tablet infotainmentu nad nawiewem, pod którym jednak zagoszczą tradycyjne przyciski do obsługi kilku funkcji samochodu. Uwagę zwraca wypukłość na desce rozdzielczej, na której można oprzeć nadgarstek podczas obsługi multimedialnej konsoli.

Co do wyglądu zewnętrznego, wiadomo już, że nie będzie kontynuowana koncepcja wizualna z przedzielonymi reflektorami. Zdecydowano się na zaprojektowanie diod w ten sposób, aby przypominały czworo oczu. Tu także dostrzeżemy podobieństwo do Scali.

Wciąż niewiele wiadomo o parametrach auta. Wiemy, że samochód będzie korzystał z ulepszonej platformy MQB (tak jak ósma generacja Volkswagena Golfa), która ma lepsze predyspozycji do implementacji napędu hybrydowego. Oczekuje się, że Octavia będzie dostępna jako hybryda plug-in w nadwoziach liftback oraz kombi.

Szczegóły mamy oficjalnie poznać najpóźniej do końca grudnia, ale sprzedaż rozpocznie się dopiero w 2020 r.

Źródło: auto.cz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News