Syn Schumachera liczy na debiut w F1 w 2021 roku

Syn Schumachera liczy na debiut w F1 w 2021 roku

22 interakcje

Podaj dalej

Syn siedmiokrotnego mistrza świata – Mick Schumacher jest na dobrej drodze do debiutu w Formule 1. Jeśli wszystko pójdzie po myśli kierowcy, jego debiut w sezonie 2021 jest bardzo realny. Tym bardziej, że jego ostatnie testy dla Ferrari w Bahrajnie wypadły bardzo obiecująco.

Aktualnie młody Niemiec jest kierowcą Formuły 2 i jest mocno wspierany przez zespół z Maranello. Dzięki „opiece” Scuderii może liczyć na udział w testach bolidów i rozwijać się w symulatorze włoskiej ekipy. Szef Ferrari – Mattia Binotto jest pod wrażeniem progresu Schumachera i podkreśla, że jego zaangażowanie w drodze do upragnionego celu nie pozostało niezauważone.

Mattia Binotto: Praca z Mickiem jest naprawdę przyjemna. Chętnie się uczy, bardzo się angażuje. Widać, że ma talent, wierzę, żę w przyszłości będzie startował w Formule 1.

Schumacher, który w 2018 roku był mistrzem Europy Formuły 3, w styczniu 2019 podpisał kontrakt ze szkolącą młodych kierowców Ferrari Driver Academy (FDA). Opieką ze strony akademii będzie objęty jeszcze przez dwa lata.

Mick Schumacher: Nie ma planu B. Jest tylko plan A

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News