Subaru szykuje wyjątkowe WRX STi na targi w Detroit

Subaru szykuje wyjątkowe WRX STi na targi w Detroit

Subaru szykuje wyjątkowe WRX STi na targi w Detroit

Podaj dalej

Na YouTube pojawił się teaser „From Japan with Love” („Pozdrowienia z Japonii„, nawiązując do tytułu jednego z filmów o przygodach Jamesa Bonda), w którym Subaru zapowiada coś specjalnego od Subaru Tecnica International.

W materiale widać zakamuflowany model WRX STi, odbywający jazdy na torze wyścigowym. Fabryczny tuner japońskiego producenta informuje w opisie, że będzie to coś zupełnie nowego dla rynku w Stanach Zjednoczonych. Premierę zaplanowano na 14 stycznia 2019 r. podczas prestiżowego salonu samochodowego w Detroit.

Sugeruje się, że może to być limitowana, bardzo agresywna wersja tylko dla USA. Dotychczas takie auta były produkowane tylko na rynek japoński, ale raczej nie chodzi tu o wersję S209, która jest spodziewana w następnej generacji. Może to być także premiera 2-litrowego silnika boxer (zamiast 2,5 l), choć to mniej prawdopodobny scenariusz.

Niezależnie od zamontowanej jednostki należy oczekiwać wyższej mocy niż w dotychczasowych amerykańskich modelach. Mimo kamuflażu można dostrzec, że auto posiada nieco zmodyfikowaną aerodynamikę. Przeprojektowane są kanały powietrzne pod reflektorami oraz przy przednich błotnikach, które podobnie jak tylne są poszerzone. Zdecydowanie większy jest też tylny spojler.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News