Speed Dating w Porsche 911 GT2 RS? Tak to wyglądało z Markiem Webberem i Mariją Szarapową

Ambasadorowie marki Porsche, gwiazda tenisa Marija Szarapowa i kierowca wyścigowy Mark Webber mieli okazję spotkać się na wyjątkowej formule „szybkiej randki”. Zwyciężczyni pięciu turniejów Wielkiego Szlema z chęcią przyjęła zaproszenie od byłego fabrycznego kierowcy Porsche i mistrza świata w wyścigach długodystansowych.

Speed Dating w Porsche 911 GT2 RS? Tak to wyglądało z Markiem Webberem i Mariją Szarapową
Podaj dalej
fot. Alexander Hassenstein/Getty Images

Zwycięzca 9 wyścigów Formuły 1 zaprezentował Rosjance tor testowy Porsche w Weissach. Australijczyk dał jej poprowadzić 700-konne Porsche 911 GT2 RS, z którego od maja będą mogli korzystać także polscy kierowcy w programie Porsche Driving Experience (PDE to cykl szkoleń, które mają na celu doskonalenie techniki jazdy kierowców oraz poznawanie niesamowitych możliwości samochodów Porsche).

Jak widać na filmie poniżej, Szarapowa nie zdołała nastraszyć Webbera tak bardzo jak on ją, gdy oboje zamienili się na fotelu kierowcy. Mark nie omieszkał pokazać pełnego potencjału mocy samochodu (spalającego tylko 11,8 l/100 km), trzymając 911-tkę GT RS na granicy przyczepności, wykorzystując każdy centymetr drogi.

To zawsze fascynujące doświadczyć, co może zrobić profesjonalny kierowca wyścigowy ze sportowym supersamochodem – stwierdziła Marija Szarapowa. – Mając na uwadze moje dobre samopoczucie, jestem pewna, że jechał daleko od maksymalnych możliwości. Jest po prostu prawdziwym dżentelmenem.

Tagi: Porsche, Porsche 911 GT2 RS, Mark Webber, Marija Szarapowa, Porsche Driving Experience

Przeczytaj również