Smok wawelski wita załogi Rajdu Polski

Smok wawelski wita załogi Rajdu Polski

39 interakcji
Smok wawelski wita załogi Rajdu Polski

Podaj dalej

Już dzisiejszego popołudnia rozpoczyna się 1. Rajd Polski Nowych Energii. Jesteśmy właśnie w Hotelu Soray w Wieliczce. Powoli przygotowujemy się do nadchodzącego wyzwania. Na załogę WRC News czeka coś zupełnie nowego – rajd na regularność. Z tym nie mieliśmy jeszcze do czynienia!

Wspólnie z redaktorem Izaakiem Chwistem stajemy dzisiaj na starcie rajdu zaliczanego do mistrzostw Europy. Pomimo faktu, że z rajdami mieliśmy już do czynienia, to akurat z odmianą na regularność nie mieliśmy jeszcze styczności. Dzisiaj rozpoczyna się nasze wyzwanie. Fiat 500e jest już po badaniu kontrolnym, więc teoretycznie wszystko jest gotowe. Jak poradzimy sobie w nowej dla nas formule?

Cała zabawa rozpoczyna się dzisiaj. Około godziny 17:30 wszyscy pojawimy się na rynku w Krakowie. Tam odbędzie się ceremonia startu, a następnie wyruszymy do pierwszego etapu w kierunku Modlniczki. Tam zmierzymy się na pierwszej próbie rajdu – Rudawa – Wola Kalinowska. Jej długość to 41,10 km, a łącznie czeka na nas prawie 120 km jazdy.

Wydaje się, że dzisiaj tak naprawdę dowiemy się, co to znaczy rajd na regularność. Czytaliśmy, przygotowywaliśmy się, jednak nic nie przebije praktyki i idącego z nią w parze doświadczenia. Plan jest jeden – nie zgubić się i nie zebrać zbyt wielu punktów karnych. Oczywiście nie zapominając o dobrej zabawie. Wspólnie z zagranicznymi gośćmi i innymi załogami zespołu GO+ Cars mamy nadzieję na spędzenie w okolicach Krakowa fantastycznego czasu. Czy to pozwoli nam na osiągnięcie mety? O tym przekonamy się w sobotę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News