Smok wawelski wita załogi Rajdu Polski

Smok wawelski wita załogi Rajdu Polski

39 interakcji

Podaj dalej

Już dzisiejszego popołudnia rozpoczyna się 1. Rajd Polski Nowych Energii. Jesteśmy właśnie w Hotelu Soray w Wieliczce. Powoli przygotowujemy się do nadchodzącego wyzwania. Na załogę WRC News czeka coś zupełnie nowego – rajd na regularność. Z tym nie mieliśmy jeszcze do czynienia!

Wspólnie z redaktorem Izaakiem Chwistem stajemy dzisiaj na starcie rajdu zaliczanego do mistrzostw Europy. Pomimo faktu, że z rajdami mieliśmy już do czynienia, to akurat z odmianą na regularność nie mieliśmy jeszcze styczności. Dzisiaj rozpoczyna się nasze wyzwanie. Fiat 500e jest już po badaniu kontrolnym, więc teoretycznie wszystko jest gotowe. Jak poradzimy sobie w nowej dla nas formule?

Cała zabawa rozpoczyna się dzisiaj. Około godziny 17:30 wszyscy pojawimy się na rynku w Krakowie. Tam odbędzie się ceremonia startu, a następnie wyruszymy do pierwszego etapu w kierunku Modlniczki. Tam zmierzymy się na pierwszej próbie rajdu – Rudawa – Wola Kalinowska. Jej długość to 41,10 km, a łącznie czeka na nas prawie 120 km jazdy.

Wydaje się, że dzisiaj tak naprawdę dowiemy się, co to znaczy rajd na regularność. Czytaliśmy, przygotowywaliśmy się, jednak nic nie przebije praktyki i idącego z nią w parze doświadczenia. Plan jest jeden – nie zgubić się i nie zebrać zbyt wielu punktów karnych. Oczywiście nie zapominając o dobrej zabawie. Wspólnie z zagranicznymi gośćmi i innymi załogami zespołu GO+ Cars mamy nadzieję na spędzenie w okolicach Krakowa fantastycznego czasu. Czy to pozwoli nam na osiągnięcie mety? O tym przekonamy się w sobotę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News