Śmiertelny wypadek na Interlagos. Zakaz ścigania na legendarnym torze

Śmiertelny wypadek na Interlagos. Zakaz ścigania na legendarnym torze

36 interakcji
0f09e959420dd080c56bccef25d9e381

Podaj dalej

Po śmiertelnym wypadku na torze Interlagos władze brazylijskiego Sao Paulo postanowiły wydać 60-dniowy zakaz przeprowadzania wyścigów motocyklowych na tym słynnym obiekcie.

Do zdarzenia doszło podczas sobotnich treningów w klasie superbike. Danilo Berto stracił panowanie nad motocyklem, wypadł z toru i uderzył w barierę. Niestety, mimo pomocy i błyskawicznej hospitalizacji 35-latka nie udało się uratować. Berto zmarł następnego dnia.

Niestety, wydaje się, że taki zakaz pojawił się i tak za późno. Jest to bowiem czwarty śmiertelny wypadek motocyklisty na Interlagos na przestrzeni ostatnich trzech lat. Sam Berto miał poważne zdarzenie po starcie wyścigu już w ubiegłym roku, jednak wtedy skończyło się „zaledwie” złamaniem nogi.

Kiedy znów zobaczymy wyścigi motocyklowe na Interlagos? Na razie się na to nie zanosi. Początkowo zakaz jest wprowadzony na 60 dni, jednak władze Sao Paulo zaznaczają, że wyścigi powrócą tam dopiero wtedy, kiedy zostaną na nim wprowadzone odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News