Słynny Mercedes-Benz 300 SLR sprzedany za rekordową sumę. Takiej transakcji jeszcze nie było

Słynny Mercedes-Benz 300 SLR sprzedany za rekordową sumę. Takiej transakcji jeszcze nie było

Słynny Mercedes-Benz 300 SLR sprzedany za rekordową sumę. Takiej transakcji jeszcze nie było

Podaj dalej

Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé z 1955 roku został zakupiony na jednej z aukcji przez prywatnego kolekcjonera za gigantyczną sumę 135 milionów euro. Ten samochód to absolutna rzadkość oraz motoryzacyjna gwiazda – jest to jeden z zaledwie dwóch zbudowanych w tamtym okresie egzemplarzy. Co ciekawe, pełna nazwa tego pojazdu wzięła się od samego twórcy i głównego inżyniera, Rudolfa Uhlenhauta, który w oczach entuzjastów i ekspertów na całym świecie jest uznawany za jeden z najlepszych przykładów inżynierii oraz designu samochodów.

Mercedes decyduje się na programy stypendialne

Mercedes logo
Fot. pixabay.com

„Jako globalna firma i luksusowa marka ponosimy wobec społeczeństwa dużą odpowiedzialność” – powiedziała Renata Jungo Brüngger, członkini zarządu Mercedes-Benz Group AG, odpowiedzialna za zarządzanie Funduszem Mercedes-Benz. „Dochody ze sprzedaży 300 SLR Uhlenhaut Coupé dają nam niepowtarzalną okazję do wzmocnienia naszego zaangażowania we flagowy, długofalowy projekt: ustanowimy globalny program stypendialny nazwany Funduszem Mercedes-Benz. Jego misją będzie wspieranie młodych ludzi w nauce, zaangażowaniu i działaniach na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Jesteśmy przekonani, że dostęp do edukacji w tych obszarach będzie miał kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o sprostanie wielkim wyzwaniom naszych czasów i przyczyni się do większej stabilności, dobrobytu oraz spójności społecznej”.

Pieniądze, które wpłynęły ze sprzedaży Mercedesa 300 SLR zostaną wykorzystane dla nowej globalnej inicjatywy firmy. Żeby tego było mało, w najbliższych latach producent zobowiązuje się do przekazania na nią dodatkowych funduszy. Cała suma zostanie podzielona na dwie części: stypendia uniwersyteckie oraz stypendia szkolne. Środki z programu skierowane będą do osób, które nie mają możliwości finansować własnych projektów, ani rozwijać swojej ścieżki kariery. Jeszcze w tym roku Mercedes-Benz ogłosi szczegóły dotyczące wdrożenia i organizacji partnerskiej. 

„Jesteśmy dumni, że naszą historyczną kolekcją możemy przyczynić się do tej inicjatywy – inicjatywy łączącej przeszłość z przyszłością inżynierii i rozwiązań z zakresu dekarbonizacji” – powiedział Marcus Breitschwerdt, szef działu dziedzictwa Mercedes-Benz. „Prywatny nabywca zgodził się, by przy specjalnych okazjach 300 SLR Uhlenhaut Coupé był dostępny na potrzeby publicznej ekspozycji. Drugi oryginalny egzemplarz 300 SLR Coupé pozostaje własnością firmy i będzie nadal wystawiany w Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie”.

Stara miłość nie rdzewieje

Okoliczności stojące za stworzeniem Mercedesa 300 SLR, unikalny design i innowacyjna technika sprawiły, że ten pojazd posiada niezwykły poziom mistyki, który żyje aż do dziś. Warto również wspomnieć o tym, że konstrukcja modelu wyznaczyła nowe standardy, stawiające go pośród najważniejszych motoryzacyjnych cudów na świecie. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News