Slovakia Ring na początek drugiej części sezonu

Slovakia Ring na początek drugiej części sezonu

Podaj dalej

Po trwającej od końca czerwca wakacyjnej przerwie, do walki o punkty powracają kierowcy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Piąta runda sezonu odbędzie się na nowoczesnym torze niedaleko Bratysławy.

Największe emocje z okazji powrotu na tor towarzyszą Marcinowi Jedlińskiemu oraz Piotrowi Wójcikowi, którzy od początku sezonu toczą zaciętą rywalizację o fotel lidera. Ostatnia absencja Piotra Wójcika na Pannonia Ring spowodowała, że jego najgroźniejszy rywal odskoczył w klasyfikacji na 16 punktów. Odrobienie straty będzie możliwe tylko dzięki zaciętej walce w każdym zakręcie, co jest zapowiedzią dodatkowych emocji dla kibiców.

O kolejne punkty, ważne w rywalizacji o trzecie miejsce na koniec sezonu, powalczą za to Stanisław Jedliński i Dietmar Pucher, którzy przed wakacjami zrównali się w klasyfikacji. Polski kierowca będzie się starał również o powiększenie przewagi nad rywalami w klasie S, przeznaczonej dla zawodników urodzonych przed 1965 rokiem.

Wśród 13 kierowców, którzy zgłosili się do rundy na Slovakia Ring znaleźli się także dobrze znani z Porsche Mobil 1 Supercup – Robert Lukas, Piotr Parys, Igor Waliłko reprezentujący Olimp Racing oraz Santiago Creel i Christopher Bauer z zespołu Förch Racing.

Slovakia Ring, położony jest niespełna 40 kilometrów na południowy wschód od stolicy Słowacji. To nowoczesny obiekt, zbudowany w 2009 roku, na którym odbywają się wyścigi wielu renomowanych serii wyścigowych. Pętla toru liczy 5,9 km długości oraz ma kilka różnych konfiguracji. Niewątpliwą zaletą Slovakia Ring jest fakt, że kibice mogą obserwować całą rywalizację z niemalże dowolnego miejsca na torze.

Podczas szóstej rundy środkowo-europejskiego pucharu Porsche, wyścigowe 911 GT3 Cup wyjadą z boksów czterokrotnie. Po raz pierwszy stanie się to już w piątek rano, gdy o 9:40 ruszy 35-minutowa sesja treningowa. Po przerwie na lunch i odpoczynku od zapowiadanych na piątek trzydziestostopniowych upałów, o godzinie 14:15 ruszy sesja kwalifikacyjna. W trakcie ponad półgodzinnej jazdy kierowcy Porsche będą mieli czas na uzyskanie dwóch najlepszych czasów okrążenia. To dzięki nim zostaną odpowiednio rozstawieni na polach startowych podczas sobotniego i niedzielnego wyścigu. Oba będą miały miejsce w godzinach popołudniowych – o 15:00 i 14:40. Zgodnie z regulaminem każdy z nich potrwa 25 minut.

Pierwszy wyścig po dłuższej przewie potrafi obfitować w nieprzewidziane zdarzenia oraz emocjonujące zakończenia. Nie inaczej będzie zapewne w przypadku pucharowej rywalizacji kierowców Porsche 911 GT3 Cup. Kibice, których na pewno nie zabraknie na trybunach słowackiego toru będą mogli również obserwować rywalizację samochodów serii FIA CEZ, której Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe towarzyszy w tym roku aż sześciokrotnie.

Już w najbliższy weekend, po wizytach na Monzy i Spa-Francorchamps, przenoszę się na tor Slovakia Ring – powiedział Piotr Parys Junior. – 40 kilometrów od Bratysławy będzie miała miejsce kolejna runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, gdzie po raz kolejny w sezonie 2017 wystartuję w klasie Gość, wspólnie z moimi rywalami z Porsche Supercup – Robertem Lukasem i Igorem Waliłko. Zaczynamy już w piątek rano od pierwszego treningu! Śledźcie przebieg rywalizacji na bieżąco.

Tagi: Porsche GT3 CCCE, Platinum Expert, Piotr Parys Junior, OLIMP Racing, Marcin Jedliński, Piotr Wójcik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News