Skromna ekspedycja na Rajd Australii z tuzinem WRC

Skromna ekspedycja na Rajd Australii z tuzinem WRC

22 interakcje
Skromna ekspedycja na Rajd Australii z tuzinem WRC

Podaj dalej

12 samochodów WRC, z czego 11 fabrycznych zgłoszono na Kennards Hire Rally Australia, finałową rundę Rajdowych Mistrzostw Świata.

Lista liczy 29 załóg. Ostatni występ w barwach M-Sport Ford World Rally Team zaliczą Sebastien Ogier i Julien Ingrassia. Fiesty WRC poprowadzą także Elfyn Evans, Teemu Suninen i zgłoszony przez M-Sport, ale nie jako fabryczny kierowca, Jourdan Serderidis. Na prawy fotel Greka powraca Lara Vanneste.

Nie potwierdziły się plotki o wystawieniu czterech Hyundaiów i20 Coupe WRC, aby zwiększyć szanse na walkę w klasyfikacjach mistrzostw. Zgodnie z planem, samochody z Alzenau będą prowadzić Andreas Mikkelsen, Thierry Neuville i Hayden Paddon.

W Toyocie Jari-Matti Latvala oraz Ott Tanak pożegnają odchodzących do Citroena Esapekkę Lappiego i Janne Ferma. Po opuszczeniu Rajdu Katalonii, do Citroena C3 WRC wracają Mads Ostberg i Torstein Eriksen. Drugim egzemplarzem pojadą Craig Breen i Scott Martin.

W WRC 2 nadeszły 4 zgłoszenia, jedno w N-grupowym Subaru Impreza WRX STi (Gianluca Linari). Dwie Fiesty R5 zapowiedzieli Chilijczycy, Pedro i Alberto Hellerowie. Atrakcją będzie start Fabią R5 Armina Kremera – mistrza Europy 2001, mistrza Azji i Pacyfiku 2003 i trzykrotnego mistrza Niemiec.

Armin Kremer

W likwidowanym WRC 3, Citroenem DS3 R3 o mistrzostwo powalczy Enrico Brazzoli (w Katalonii jedzie Peugeotem 208 R2). Jedyną rywalką będzie Louise Cook w takim samym samochodzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News