Skoda Polska Motorsport wyśle Miko Marczyka na RSMP i ERC. Program może być rozbudowany

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk ponownie będą reprezentantami zespołu Skoda Polska Motorsport. W programie na sezon 2019 obecnie jest pełen cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz co najmniej dwie rundy Rajdowych Mistrzostw Europy.

Skoda Polska Motorsport wyśle Miko Marczyka na RSMP i ERC. Program może być rozbudowany
Podaj dalej

Kampania w mistrzostwach Starego Kontynentu może zostać jeszcze rozbudowana. Na ten moment harmonogram ekipy Skoda Polska Motorsport, który wywalczył mistrzostwo Polski zespołów producenckich zakłada starty w Rajdzie Polski (łączona runda RSMP i ERC) oraz Barum Czech Rally Zlin. – Można spodziewać się większej liczby startów Miko Marczyka w cyklu ERC, jednak na tę chwilę możemy potwierdzić tylko start w Rajdzie Barum [i Rajdzie Polski] – komentuje Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda w Polsce. Sezon rozpocznie Rajd Świdnicki pod koniec kwietnia, a zakończy w grudniu prestiżowy Rajd Barbórka.

Załoga Marczyk/Gospodarczyk nadal będzie korzystać z topowej Skody Fabii R5 z silnikie 1.6 o mocy 300 koni mechanicznych. Nowym partnerem teamu jest producent opon Michelin, oficjalny dostawca ogumienia do Rajdowych Mistrzostw Świata i światowy lider w swojej branży. Wsparcia udziela też właściciel sklepu Rallyshop. Takie zaangażowanie cieszy polskiego importera Skody oraz Volkswagen Financial Services, dzięki którym został powołany do życia projekt promocji rajdów i rozwoju obiecujących talentów – Skoda Polska Motorsport.

Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda w Polsce: Prowadząc projekt Skoda Polska Motorsport chcemy pokazywać polskim kibicom, jak bardzo atrakcyjną dyscypliną sportu są rajdy. Wierzymy, że poprzedni sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zmagania Miko Marczyka oraz Szymona Gospodarczyka dostarczyły wielu emocji i zaostrzyły apetyty na więcej. Cieszę się, że podjęliśmy się realizacji tego wyjątkowego projektu, bo pozwala on zbudować olbrzymie emocje wokół marki ŠKODA.

2018 r. pokazał jak trafionym pomysłem było postawienie na utalentowanego Mikołaja Marczyka. 23-latek w pierwszym sezonie startów za kierownica samochody klasy R5 do samego końca zmagań był poważnym kandydatem do tytułu mistrza Polski. Ostatecznie jeden punkt zdecydował o tym, że łodzianin wraz ze swoim pilotem zostali wicemistrzami kraju (i mistrzami Polski w klasie 2). Co bardziej imponujące, wygrali dwie szutrowe rundy RSMP. Tym bardziej cieszy, że młody talent dostanie szansę startów w Europie, wciąż topowym samochodem rajdowym, a od tego roku – także na najlepszych oponach Michelin.

Przeczytaj również