Złodzieje przeszli samych siebie! Postanowili ukraść auta o łącznej wartości przekraczającej milion złotych!

Złodzieje przeszli samych siebie! Postanowili ukraść auta o łącznej wartości przekraczającej milion złotych!

Najczęściej kradzione auta w 2019 roku

Podaj dalej

Polska policja w ostatnich dniach może ogłosić swój spory sukces. Funkcjonariuszom udało się rozbić gang, który na co dzień zajmował się kradzieżą aut dostawczych, które wykorzystywane były na budowach. Złodzieje rozbierali swoje auta na części, a straty, jakie zostały poniesione przez działania oszustów zostały wycenione na okrągły milion złotych! Trzeba przyznać, że mieli spory rozmach!

Złodzieje mieli rozmach. Skradzione przez nich samochody miały łączną wartość miliona złotych

Złodziej w celi
zdj. ilustracyjne

Według informacji, które udzielił Tomasz Markowski za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie mogliśmy dowiedzieć się, że rozbita grupa ukradła łącznie minimum 21 dostawczaków! Samochody były na co dzień wykorzystywane w transporcie na budowach. Policjanci na trop złodziei mieli wpaść na początku 2021 roku. Teraz wreszcie udało się ich złapać i już wkrótce mężczyźni usłyszą zarzuty.

Kradzieże dokonywane przez grupę oszustów miały miejsce w styczniu 2021 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Sąd Rejonowy w Nidzicy zastosował wobec złodziei środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyznom grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. No i bardzo dobrze – miejsce takich ludzi jest definitywnie w zakładach karnych.

Policjanci spisali się na medal! Wreszcie można im pogratulować udanej akcji!

Złodziej

„W trakcie podejmowanych czynności policjanci sprawdzili różne lokalizacje, na których zabezpieczyli liczne części samochodowe oraz narzędzia i elementy instalacji budowlanych pochodzące z kradzieży, których wartość wyniosła około 200 tys. zł. Wartość wszystkich skradzionych przez grupę samochodów szacowana jest na ponad 1 mln zł. Ponadto na jednej ze sprawdzanych posesji ujawniona została nielegalna plantacja konopi indyjskich” – poinformował rzecznik Markowski, cytowany przez Interię.

źródło: Policja + Interia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News